poniedziałek, 15 lipca 2019

"Nie wiem, gdzie jestem" Gayle FormanNowa powieść autorki bestsellerów "Wróć, jeśli pamiętasz", "Ten jeden dzień", "Zostaw mnie".
Los splata drogi trojga obcych sobie ludzi.
Freya jest młodziutką wokalistką, stojącą na progu sławy. Straciła głos podczas nagrywania swojej debiutanckiej płyty. Harun zamierza zerwać więzi z bliskimi, żeby pozostać wiernym sobie. Nathaniel przyleciał do Nowego Jorku z jednym małym plecakiem i desperackim planem. Nie ma nic do stracenia.

Łączy ich strata.
Nadzieja.
Tęsknota.
I miłość.

Zanim dzień dobiegnie końca, ich głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek.

"Nie wiem, gdzie jestem" opowiada o ludziach, którzy zaufali miłości i dzięki niej odkryli swoją drogę. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.

Pamiętam swoją pierwszą przygodę z twórczością Gayle Forman. Pamiętam, jak mając naście lat wzruszałam się czytając "Zostań, jeśli kochasz". Oh, co to była za lektura. Nawet teraz, pisząc o niej, tam w środku coś trzepocze. Była to jedna z moich ulubionych historii młodzieżowych. Jakiś czas temu miałam okazję czytać "Zostaw mnie" RECENZJA - czyli Forman w nowym wydaniu. Już nie młodzieżowo, już nie tak wzruszająco i ckliwie. To powieść skierowana do dojrzałych kobiet, dająca do myślenia i poruszająca życiowy temat. Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że wydawnictwo planuje wydać kolejną książkę autorki w podobnym klimacie, stwierdziłam, że muszę to przeczytać. 

"Nie wiem, gdzie jestem", to powieść która okazała się całkiem zabawną, przyjemną i lekko pouczającą historią trójki, z początku zupełnie sobie obcych osób, których światy się zderzają. Dosłownie i w przenośni. Nathaniel, Harun oraz Freya - to kompletnie różne osobowości, mające zupełnie inne poglądy na świat. Osoby, których życie naznaczyło swego rodzaju samotnością i brakiem zrozumienia. 

Freya, to sławna piosenkarka, która postawiła na jedną kartę - bycie gwiazdą. Jednak aby móc nią być, kobieta musi śpiewać, a o to ciężko, kiedy brak głosu. Freya ma teraz czas, by zastanowić się co dalej. Jak wybrnąć z tej niemocy. Nachodzą ją również inne wątpliwości, o których nie mogę Wam wspomnieć - o tym musicie przeczytać sami. Poznajemy również Haruna. Chłopaka, który pochodzi z konserwatywnej rodziny i który musi przed nią ukrywać, iż jest homoseksualistą. Jest również Nathaniel, który jest chyba najbardziej skomplikowaną postacią w tej książce. A przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie. Wszyscy razem wzięci tworzą barwne trio, które sobie pomaga, uzupełnia się i zaprzyjaźnia. 

Najnowsza książka Gayle Forman, jest interesująca, zabawna, wciągająca... Autorka porusza ważną kwestię przyjaźni, straty, dawaniu sobie drugiej szansy, otworzeniu się przed drugim człowiekiem,spojrzeniem na swoje życie z dystansu. Krótko i na temat - polecam!

15 komentarzy:

 1. Książka zaciekawiła mnie już w momencie zapowiedzi, a Twoja recenzja, jeszcze bardziej tę ciekawość podsyciła. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze wspominam inne książki tej autorki, więc po takiej recenzji z pewnością sięgnę także po "Nie wiem, gdzie jestem" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ksiąki Gayle Forman więc i tą z chęcią przeczytam :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, Zostań jeśli kochasz była super <3 Na pewno nadrobię resztę książek autorki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedna z moich ulubionych autorek♡ Na pewno przeczytam :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, ja też kochałam jako nastolatka "Zostań, jeśli kochasz"! Mam nawet tę książkę w takim przepięknym błękitnym wydaniu i jeżeli się nie mylę, pochodzi ona z 2010 roku! Miło byłoby przeczytać ponownie książkę tej autorki...

  Pozdrawiam ciepło, bookworm z Książkowoholizm :>

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze u tej autorki bohater musi być muzykiem, ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja ostatnio musiałem zdecydować się na bardzo dobrą firmę zwalczanie pluskwy .O tej firmie wiedziałem bardzo dużo od mojego kumpla.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka lat temu czytałam książki tej autorki, ale nieszczególnie zapadły mi w pamięć i jakoś nie mam zamiaru wracać do tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Gale Forman to moja ukochana autorka. Moja ulubiona powieść to nadal "Zostań jeśli kochasz".
  https://infinitesolar.pl/

  OdpowiedzUsuń