piątek, 18 września 2015

Zapowiadam Wam! Jesiennie part 1

Jesień, jeeesień! Bardzo lubię ten jesienny klimat. Kocyk, dobra i wciągająca książka, kubek czegoś herbaty i kominek w którym topię ulubione woski zapachowe. 

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić kilka smakowitości, które mają się niebawem (bądź w nieco dalszej przyszłości) ukazać. Kilku nie mogę się wprost doczekać!

WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI I S-KA

Na sam początek książka, którą obecnie czytam w formie ebooka i która przypadła mi do gustu. Może sam jej opis nie wprawił mnie w zachwyt, to sama jej treść jest temu bliższa.

Sveva Casati Modignani
Tajemnica rodu Sogliano


Kategoria: Literatura światowa
Data wydania: 22.09.2015
Liczba stron: 488

Antyczna willa rodu Sogliano, skryta w cieniu drzemiącego Wezuwiusza, przez całe stulecia była świadkiem rosnącej potęgi i fortuny klanu handlarzy koralu – złota południowych mórz, kruszcu zdobiącego klejnoty koronne najważniejszych ludzi świata. Pasja, honor i wierność rodowym tradycjom, przekazywane z ojca na syna, z matki na córkę, przydały chwały nazwisku Sogliano, czyniąc klan jednym z najbardziej wpływowych w swoim fachu. Za zimną maską kupieckiego profesjonalizmu kryją się jednak szaleńcze namiętności i słabości członków klanu, przez lata osnute mgłą tajemnicy. Teraz, po śmierci głowy rodziny – Edoarda Sogliana, jego ukochana żona Orsola będzie musiała stawić czoło demonom przeszłości męża i swoim własnym, niedokończonym historiom, których echo, towarzyszące jej przez całe życie, powróci w najtrudniejszym momencie żałoby. Zwłaszcza że w niezmąconą małżeńską idyllę jak grom z jasnego nieba wdziera się wiadomość o nieślubnym potomku krystalicznego jak łza Edoarda. Czy misterna struktura zależności wewnątrz familii, pozbawiona głównego filaru, nie runie nagle niczym domek z kart?

Liane Moriarty
Wielkie kłamstewka


Kategoria: Literatura światowa
Data wydania: 22.09.2015
Liczba stron: 496

Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk?
 Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje.
Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.

Powieść, od której nie można się oderwać... Moriarty napisała kolejny hit - wzruszająca, zabawna.
 „Huffington Post"
Moriarty wykazuje doskonały talent, odsłaniając ciemne strony naszego życia.... Gorąco polecam.
„Library Journal"

Pozyskałam z wymiany poprzedni tom i jestem zachwycona jego wydaniem!
Jodi Picoult, Samantha van Leer
Po drugiej stronie kartki


Kategoria: Literatura światowa
Data wydania: 06.10.2015
Liczba stron: 440

Druga część opowieści o księciu Oliverze, który bardzo pragnął żyć w prawdziwym świecie. Za sprawą Delilah udaje mu się w końcu wydostać spomiędzy okładek. Pomimo pewnych mniej lub bardziej zabawnych komplikacji Oliver szybko odnajduje się w szkolnej rzeczywistości i z fascynacją poznaje nowy świat. Potem jednak książka zaczyna się o niego upominać. Na skutek całego szeregu dziwnych zdarzeń rzeczywistość bohaterów opowieści i licealistów z prawdziwego świata zaczyna się poważnie komplikować. A potem daje o sobie znać tak zwane prawdziwe życie. Na szczęście okazuje się, że bajka kryje w sobie naprawdę niezwykłą moc…

Nie mogę się doczekać, aż wpadnie w moje ręce!
Melissa Hill
W poszukiwaniu szczęścia


Kategoria: Literatura światowa
Data wydania: 13.10.2015
Liczba stron: 408

Dawno temu Holly O’Neill otrzymała tajemniczą przesyłkę z bransoletką. Od tej chwili kolejne paczki z bransoletkami pojawiają się akurat wtedy, kiedy Holly ich najbardziej potrzebuje, czyli w trudnych momentach. Wygląda to tak, jak gdyby nieznany dobroczyńca dokładnie wiedział, kiedy w jej życiu potrzebna jest odrobina magii i dobrej energii. Dla Holly bransoletki są największym skarbem, za nic świecie nie chce się ich pozbyć. Dziewczyna wierzy, że opowiadają one jakąś magiczną historię. Kiedy więc znajduje podobną bransoletkę, czuje, że musi ją oddać właścicielowi. Podczas świąt Bożego Narodzenia Holly wyrusza do Nowego Jorku i zaczyna poszukiwania. Jest coraz bardziej zdeterminowana; nie spodziewa się jednak, jakie tajemnice uda jej się odkryć i gdzie zaprowadzi ją ta historia…

WYDAWNICTWO CZARNA OWCA

I jego perełka *_*

Anthony Doerr
Światło, którego nie widać
Kategoria: Literatura światowa
Data wydania: 23.10.2015
Liczba stron: 640

Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch.

Pięćset kilometrów na północny wschód od Paryża w Zagłębiu Ruhry mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec stracił rodziców. Podczas jednej z zabaw Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd Werner poznaje świat, słuchając radia.

Kiedy hitlerowcy wkraczają do Paryża, dwunastoletnia Marie-Laure i jej ojciec uciekają do miasteczka Saint-Malo w Bretanii.

Werner Pfennig trafia tam kilka lat później. Służy w elitarnym oddziale żołnierzy, który zajmuje się namierzaniem wrogich transmisji radiowych. Podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy tej dwójki splatają się…

WYDAWNICTWO FEERIA YOUNG

C.C. Hunter
Odrodzona: Wodospady Cienia po zmroku 1
Kategoria: literatura młodzieżowa
Data premiery: 7.10.2015
Liczba stron: 424

Poznajcie historię Delli, wampirzycy z Wodospadów Cienia, która właśnie wkracza na drogę
swojego przeznaczenia! Życie Delli było idealne: rodzina, chłopak, świetlana przyszłość. Przed przemianą. Wtedy wszyscy, których kochała, odeszli. Dziewczyna znalazła schronienie w Wodospadach Cienia, obozie dla nastolatków o nadnaturalnych zdolnościach. Tam właśnie Della i jej przyjaciółki, Kylie i Miranda, leczą sobie nawzajem złamane serca śmiechem. Tam też Della zaczyna treningi, by pracować dla JBF. I nie życzy sobie, żeby coś ją od tego odrywało. Co oznacza, że nie ma czasu na romans ze Steve’em, gorącym zmiennokształtnym, którego pocałunki topią jej serce. Kiedy na obozie pojawia się nowy wampir, Chase, świat Delli pogrąża się w chaosie. Arogancki i irytująco seksowny Chase stanowi zagadkę… a Della lubi tylko te zagadki, które umie rozwiązać. Nie potrafi rozgryźć Chase’a, a przynajmniej nie wtedy, kiedy musi mierzyć się z nawiedzeniami, gangami wampirów i masą rodzinnych tajemnic. Czy uda jej się udowodnić, że nadaje się do JBF, przeżyć… i nie dać sobie złamać serca?

Michelle Falkoff
Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz

Kategoria: literatura młodzieżowa
Liczba stron: 300
Data premiery: 4.11.2015

Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka Hayden, najlepszy przyjaciel Sama,
nie żyje. Zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: „Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz”. Chcąc poznać prawdę o tym, co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i własnych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z rozrzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi dookoła. I że to może zmienić jego własną historię. Szczera, bolesna i fascynująca opowieść o stracie, gniewie i wyrastaniu z przyjaźni, która zawsze nas określała; o trudnym procesie tworzenia.

Marie Rutkoski
Pojedynek. Niezwyciężona 1
 
Kategoria: literatura młodzieżowa
Liczba stron: 380
Data premiery: 18.11.2015

Pierwszy tom emocjonującej trylogii, pełnej zakulisowych szeptów i salonowych zdrad! Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz… Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość.
W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem. Pojedynek to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?

Na dzisiaj tyle. Sądzę, że na te premiery warto czekać i na pewno warto je zdobyć! A Wy? Jak myślicie?

12 komentarzy:

 1. Światło, którego nie widać mnie najbardziej interesuje! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Światło, którego nie widać" i "Pojedynek" koniecznie muszę mieć pewnego dnia u siebie! ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy tylko mi podoba się okładka Pojedynku? Chyba się skuszę ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na odrodzoną! :)
  Zapraszam na konkurs który dziś organizuję na fp mojego bloga. Pierwsza osoba która prawidłowo odpowie na pytanie wygrywa książkę "Między życiem a życiem" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Feeria na jesień bardzo ciekawe tytuły wydaje :) Ich jestem bardzo ciekawa oraz "Światła, którego nie widać".

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam już "Tajemnicę rodu..." i powiem Ci, że trzyma fason do końca, bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę dorwać "Playlist for the dead" i "Pojedynek", ale ciekawi mnie też "W poszukiwaniu szczęścia"- nie słyszałam wcześniej o tej książce :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz i Pojedynek. Niezwyciężona to moje istne must have na najbliższy czas ;) Oczywiście jak będzie już premiera :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam przede wszystkim na "Światło, którego nie widać". I jeszcze na "Pojedynek", chociaż już czytałam po angielsku, ale uwielbiam tę serię i chciałabym mieć polskie wydanie. Boli mnie tylko, że "The Winner's Curse" stało się "Niezwyciężoną. Pojedynkiem". Ech, dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 10. Teraz pełno jest interesujących zapowiedzi i mam nadzieję że tą większą ilość książek zdobędę. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wielkie kłamstewka już mam i może uda mi się przeczytać je przedpremierowo :) Ogromnie podoba mi się okładka Jodi Picuolt, a że jest to moja ukochana autorka na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz - to może być ciekawe!

  OdpowiedzUsuń