środa, 20 czerwca 2012

Zapowiedzi wydawnicze!

Zapowiedzi wydawnicze, czyli na jakie perełki z niecierpliwością czekam !

Coś od PRÓSZYŃSKI I S-KA


Carsten Stroud

Miasteczko Niceville

Kategoria: Horror, sensacja, kryminał

ISBN: 978-83-7839-204-0

Tytuł oryginału: Niceville

Data wydania: 21.06.2012

Format: 142mm x 202mm

Liczba stron: 520Premiera już JUTRO!! 


W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej... Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater."Miasteczko Niceville" to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy na stronę poświęconą książce: www.nicevilleusa.comMocny i przyciągający jak magnes horror o pozornie spokojnym i zwyczajnym miasteczku na południu Stanów. Opowieść pełna typów spod ciemnej i najciemniejszej gwiazdy oraz dawnych zbrodni, ukazująca najstraszliwsze oblicze niegodziwości. Z każdą stroną ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i zarazem wspanialsza, by dotrzeć w końcu do zaskakującego, cudownego i mrocznego finału.

Peter Straub, współautor "Czarnego domu" i "Talizmanu" - powieści napisanych wspólnie ze Stephenem KingiemBogata kolekcja czarnych charakterów plus akcja, która nie pozwala oderwać się od powieści. A to wszystko doprawione idealną ilością czarnego humoru.

„Booklist”Genialne dialogi, ekscentryczni, oryginalni bohaterowie i niezwykła, tajemnicza historia. Horror z prawdziwego zdarzenia.

Elmore Leonard, autor "Dotknięcia"Fascynująca powieść, która skradnie serce i uwagę wszystkim miłośnikom horrorów.

Karin Slaughter, autorka "Piętna"

Shireen Jilla

Bez powrotu

Kategoria: Literatura światowa

ISBN: 978-83-7839-247-7

Tytuł oryginału: Exiled

Data wydania: 12.07.2012

Format: 125mm x 195mm

Liczba stron: 360

Książka na pograniczu thrillera i dramatu psychologicznego – historia dysfunkcyjnej rodziny rozgrywająca się pośród elit manhattańskiego Upper East Side.Anna Wietzman wyjeżdża z ukochanym mężem Jessiem, ambitnym brytyjskim dyplomatą, do Nowego Jorku. Życie na placówce okazuje się znacznie ciekawsze niż to, które pozostawili w Londynie. Nieodłącznym elementem nowojorskiej rzeczywistości Anny staje się Nancy, wiecznie snująca intrygi macocha Jessiego, znana bywalczyni salonów i filantropka. Pewnego dnia w domu Wietzmanów dochodzi do pozornie niegroźnego incydentu z udziałem ich syna. Im bardziej zacieśniają się stosunki Nancy i Jessiego, tym gorsze rzeczy przytrafiają się jego żonie…Współczesna wersja "Dziecka Rosemary" – trzymająca w napięciu fabuła z punktem kulminacyjnym, który rzuci was na kolana.

Daily MailHistoria kobiety, której wyśnione życie zamieniło się w mroczną walkę o wszystko, co kochała.

„The Times”Shireen Jilla jest dziennikarką „Evening Standard” i „The Sunday Times”. Jej imię oznacza po persku słodycz. Podobnie jak jej bohaterka, Jilla spędziła wiele lat na emigracji. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie pracuje nad drugą książką.


Coś od PAPIEROWEGO KSIĘŻYCA


Tytuł: Książę Cierni

Tytuł oryginału: Prince of Thorns

Autor: Mark Lawrence

Seria: Trylogia Upadłe Imperium

Format: 143x205 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron:

Tłumaczenie: Jarosław Fejdych

ISBN: 978-83-61386-20-9Premiera: czerwiec 2012„Książe cierni” to pierwsza część nowej, pasjonującej trylogii fantasy, a zarazem ambitny i oryginalny debiut angielskiego pisarza Marka Lawrence'a.Zanim ciernie udzieliły mi bolesnej lekcji i zabiły we mnie słabość, miałem tylko jednego brata, którego kochałem całym sercem. Te dni minęły bezpowrotnie, a to co po nich zostało spoczywa w wraz z moją matką w grobie. Dziś mam wielu braci, wytrawnych nożowników i szermierzy, którzy nie cofną się nawet przed najgorszym okrucieństwem. Napadamy na to upadłe imperium i plądrujemy jego truchło. Ludzie mówią, że nastały niespokojne czasy, gdy nocą zmarli wstają z grobów i budzą się potwory, mówią, że to koniec naszych dni. To wszystko prawda, lecz w ciemności czai się również coś gorszego; coś znacznie gorszego.”

Zanim został Księciem cierni, czarującym, zepsutym do cna przywódcą bandy bezwzględnych rzezimieszków, zajmujących się plądrowaniem i mordem, Jorg Ancrath był królewskim synem, wychowywanym przez kochającą matkę, cieszącym się najwyższymi przywilejami. Dziś światem rządzi chaos: szerzy się przemoc, ożywają koszmary. Doświadczenia z przeszłość sprawiły, że Jorg nie lęka się żadnego człowieka, żywego ni martwego. Istnieje jednak coś, co mrozi mu krew

w żyłach. Po powrocie do zamku swojego ojca Jorg musi zmierzyć się z koszmarami z dzieciństwa i zbudować swą przyszłość na przekór otaczającym go wrogom.Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca.
Tytuł: Podzieleni

Tytuł oryginału: Unwind

Autor: Neal Shusterman

Format: 123x195 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron:

Tłumaczenie: Łukasz Dunajski

ISBN: 978-83-61386-18-6Premiera: czerwiec 2012


„Podzieleni” Neala Shustermana to rewelacyjny, wielokrotnie nagradzany thriller dystopijny, który nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale również zmusza do myślenia i zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia.


Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów, Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.


Connor, Risa i Levi - trójka nastolatków oddanych do podzielenia - uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Połączeni przez los, wspólnie udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa.
Tytuł: Syn Cienia

Tytuł oryginału: Shadow's Son

Autor: Jon Sprunk

Seria: Trylogia Cienia, tom I

Format: 123x195 mm

Oprawa: miękka

Liczba stron:

Tłumaczenie: Jarosław Fejdych

ISBN: 978-83-61386-16-2


Premiera: 23 maja 2012 „Syn Cienia” to pierwszy tom przygodowej trylogii fantasy dla fanów twórczości takich autorów jak Brent Weeks, Brandon Sanderson czy Joe Abercrombie.W świętym mieście Othir zdrada i zepsucie czyhają na każdym rogu ulicy. To idealne miejsce dla zabójcy bez żadnych zobowiązań i niemal żadnych skrupułów.Caim zarabia na życie ostrzem sztyletu, ale kiedy rutynowe zlecenie nagle się komplikuje, trafia w sam środek politycznej intrygi. Musi stawić czoła skorumpowanym stróżom prawa, bezlitosnym mordercom i czarom z Tamtej Strony, u swego boku mając jedynie Josephine, córkę człowieka, którego miał zabić, oraz Kit, wierną towarzyszkę, której nikt poza nim nie widzi.Walcząc o życie, Caim ufa jedynie własnym sztyletom i własnym instynktom, ale nawet te go zawiodą, kiedy w poszukiwaniu sprawiedliwości z tylnych alejek Othiru zawędruje na salony władzy.Aby zdemaskować spisek w samym sercu imperium, będzie musiał udowodnić, że jest Synem Cienia…Coś od AMBER


Premiera: 17 lipca 2012Spętani przez bogów T.2 Wędrówka przez sen

Autor Josephine Angelini

Ilość stron: 368

Rodzaj: broszura ze skrzydełkami

Format: 130X205

Data wydania: 2012-07-17

EAN: 9788324143405

Mieszkają w amerykańskim miasteczku, chodzą do liceum i są… potomkami greckich bogów. Przeklętymi kochankami połączonymi przeznaczeniem, rozdzielonymi klątwą antycznych bogiń zemsty.Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę.Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas.Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.Czy jest gotowa oddać za nich życie?


Coś od MAG
Tytuł: Uniesienie

Autor: Lauren Kate

Seria: Upadli

ISBN: 9788374802550

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Oprawa: miękka
Premiera: 27 czerwca 2012


„Uniesienie”, czwarta i ostatnia powieść z cyklu „Upadli”, to powieść Lauren Kate, na którą czekał świat.

Niebo jest ciemne od skrzydeł...
Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię.
Za nimi podążają mroczne siły, a Daniel nie wie, czy uda mu się to przetrwać – przeżyć jedynie po to, by znów raz za razem ją tracić. Razem jednak muszą wziąć udział w epickiej bitwie, która skończy się martwymi ciałami... i anielskim pyłem. Jej skutkiem są wielkie ofiary i złamane serca.
A Luce nagle wie, co musi się wydarzyć. Ponieważ jej przeznaczeniem było życie z kimś innym niż Daniel. Ich przekleństwo zawsze dotyczyło tylko jej – i miłości, którą odrzuciła. Wybór, jakiego teraz dokonuje, jest jedynym, który się liczy. Kto zwycięży w walce o Luce?
Oszałamiające zakończenie serii „Upadli”. Niebiosa nie mogą dłużej czekać.


Z interesujących mnie książek to chyba tyle :) A Wy czekacie z niecierpliwością na którąś z wymienionych ? 

20 komentarzy:

 1. Może nie z niecierpliwością, ale czekam na "Uniesienie". Chciałabym w końcu skończyć tę serię :) Dodatkowo interesują mnie "Podzieleni". Ciekawa okładka.

  OdpowiedzUsuń
 2. O. Spodobały mi się "Uniesienie", "Książę cierni" i "Syn cienia". Chętnie po nie sięgnę, jeśli nadarzy się okazja. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na Księcia cierni i Uniesienie ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. z chęcią sięgnęłabym po książkę "Podzieleni"
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej zainteresowało mnie "Bez powrotu" - trochę thrillera, trochę powieści psychologicznej, czyli coś w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z wszystkich wymienionych chyba tylko "Bez powrotu" to coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Miasteczko Niceville" zapowiada się nieźle.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie przytoczone przez Ciebie książki sobie zapiszę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszą i dwie ostatnie koniecznie muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam ogromną ochotę zapoznać się z historią zawartą w "Synu cienia" i "Księciu cierni" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam wrażenie, ze spodobają mi się "Podzieleni" i "Wędrówka przez sen" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Miasteczko Niceville"...z pewnością przeczytam;) Pozostałe tytuły również brzmią ciekawie;)

  OdpowiedzUsuń
 13. ooo świetnie! Najbardziej zaciekawiła mnie 4 część Upadłych, dlatego będę wyczekiwała z niecierpliwością. A kolejną interesującą mnie pozycją jest "Bez powrotu" Pozdrawiam
  PS: Blog dodaję do listy ulubionych. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O tak, dużo ciekawych pozycji :D Ale "Podzieleni" ponoć nie wyjdą jednak w czerwcu, tak słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaintrygował mnie "Książe cieni", ostatnio coraz częściej czytam fantastykę.
  Co do "Hyperversum" to być może nie będziesz musiała go szukać, bo wkrótce będzie do rozlosowania na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Opis "Bez powrotu" zachęca do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Powaga, powaga :) Właśnie robię banner i ciągle nie mogę się zdecydować na czcionkę haha :)
  Ja wcześniej byłam dość niechętnie nastawiona do fantastyki, jednak ostatnimi czasy bardzo polubiłam ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zniecierpliwością czekam na drugą część Spętanych:))

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie wiem czy czytałaś ale polecam ,Porywacz Cieni żeglarz czasu, Stefan Gemmel

  OdpowiedzUsuń
 20. Uuu, widzę, że ciekawe premiery się szykują :) Trzeba będzie zrobić przechadzkę po księgarniach...

  OdpowiedzUsuń