piątek, 10 marca 2017

[Przedpremierowo] "Chłopiec na szczycie góry" John Boyne

Premiera 14 marca

Dziękuję!
Autor bestsellerowego Chłopca w pasiastej piżamie po raz kolejny zaskakuje i wzrusza!
Gdy mały Pierrot zostaje sierotą, musi opuścić swój dom w Paryżu i rozpocząć nowe życie ze swoją ciotką Beatrix - służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Jest rok 1935, a II wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Miejsce, do którego trafia chłopiec nie jest zwykłym domem, bowiem jest to Berghof, rezydencja Adolfa Hitlera.
Pierrot szybko zostaje wzięty pod skrzydła Hitlera i wrzucony do coraz bardziej niebezpieczny nowy świat: świat terroru, tajemnic i zdrady, z którego nigdy nie będzie w stanie uciec…

Słyszałam wiele dobrego o twórczości tego autora. Zasłynął on dzięki powieści "Chłopiec w pasiastej piżamie", na  podstawie której powstał film. W dodatku bardzo przejmujący film, który wzbudził we mnie wiele emocji. Książka ciągle przede mną, ale słyszałam, że naprawdę świetna, więc przeczytanie jej jest kwestią czasu.  

Dzisiaj przychodzę do Was z innym chłopcem. Chłopcem, który pogubił się w świecie, w którym rządzi przemoc, a niewinność dzieci jest zabijana z dnia na dzień. Takie czasy. Wojna potrafi zmienić człowieka, stawiając go w sytuacjach naprawdę ciężkich. Poznając losy tytułowego chłopca, który zamieszkał na szczycie pewnej góry, w pewnym domu niedobrego człowieka, zobaczycie, jak zmienia się z niewinnego i dobrego, w nieświadomego... Nieświadomego tego, że to co co usłyszał, zobaczył wcale nie jest słuszne. A przecież nikt nie powiedział tego wprost. Prawda? Poznajcie "Chłopca na szczycie góry", a przekonacie się o czym mowa. 

Lubię czytać książki z wątkiem wojennym, chociaż  nie często po nie sięgam, bo to jednak ciężki temat. Jednak staram się je starannie wybierać i przyznam, że jeszcze się na moich wyborach nie zawiodłam. Książka "Chłopiec na szczycie góry" bardzo mi się spodobała. Ubolewam tylko, że nie zawiera ona więcej stron. Mogłabym ją czytać i czytać, bo autor stworzył fajną historię, ale również styl jest przyjemny, dzięki czemu książkę czytało się super! Pomimo ciężkiego tematu, całkiem lekko przez nią przebrnęłam, a to pewnie za sprawą tego, wspomnianego stylu. Jeden wieczór i książka przeczytana. Nie mogę się doczekać "Chłopca w pasiastej piżamie". Czuję, że będzie równie dobrze!

Nie będę opisywała Wam fabuły, bo i w opisie macie wszystko, co powinno Was zainteresować. Jest też inny powód, nie chcę psuć Wam przyjemności odkrywania tejże powieści. Jedyne, co Wam napiszę, to to, że niewątpliwie warto zaopatrzyć się w "Chłopca na szczycie góry", a może i do kompletu w "Chłopca w pasiastej piżamie". Obie ksiązki od 14 marca będą dostępne w księgarniach. A dlaczego warto? Dlatego, że książka ta jest naprawdę dobra, emocjonująca i warto mieć ją na swoim regale. Osobiście polecam!

6 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej książki, dodaję do listy "do przeczytania" :)
  Pozdrawiam,
  Alina
  https://zherbatawsrodksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przeczytam, choć tak samo jak Tobie czytanie książek z wątkiem wojennym przychodzi mi z trudem. Chcę to zmienić. I koniecznie muszę nadrobić "Chłopca w pasiastej piżamie".
  Pozdrawiam, www.ebookoholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tylko przeczytałam "Chłopiec w pasiastej piżamie" od razu moje oczy się zaszkliły. Oglądałam film i jestm to jedna z historii, które pozostaną w mojej pamięci już na zawsze. W związku z tym mam sentyment do kreatora tak wspaniałych historii, że kolejną jego powieść na pewno poznam. Dzięki za polecenie tej publikacji, bo szczerze mówiąc, nie miałam o niej pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam Chłopca w pasiastej piżamie, ale historię bardzo dobrze znam, bo film widziałam dwukrotnie. Chętnie więc przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ogromną ochotę na zapoznanie się z twórczością tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam tę książkę w planach, koniecznie muszę przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń