czwartek, 21 lutego 2013

"Wybrałam ciebie" Amanda Hocking


Tytuł: Wybrałam ciebie
Autor: Amanda  Hocking
Cykl: Podszepty krwi
ISBN: 978-83-241-4365-8
Liczba stron: 256
Rok wydania: 2012
"To był jak zwykle pomysł Jane. Skąd Alice mogła wiedzieć, że fałszywe prawa jazdy nie przejdą i że nie wpuszczą ich do klubu? I że będą musiały tłuc się po nocy z drugiego końca miasta? Ta eskapada skończyłaby się dla siedemnastoletnich przyjaciółek naprawdę kiepsko, gdyby nie Jack. Pojawił się znikąd– w samą porę.
 Alice nigdy jeszcze nie spotkała chłopaka takiego jak on. Ani jak jego brat, Peter. Jego szmaragdowe oczy przenikają ją na wylot. Jego bliskość zapiera jej dech w piersiach. Ale to, co Alice czuje do dwóch chłopaków równocześnie, to jeszcze nie jej największy problem. Coś jest nie tak; żaden z nich zdecydowanie nie jest zwykłym facetem.I nie chodzi tylko o to, że mają kasę, szybkie auta i wypasioną rezydencję. 
Kim tak naprawdę są? Kiedy Alice to odkryje, będzie już za późno, by mogła się oprzeć temu tajemniczemu przyciąganiu. A ona sama znajdzie się w pułapce pomiędzy miłością i strachem, pomiędzy podszeptami swojego serca… i swojej krwi."
    Zaczynając od początku. Poznajemy Alice - nastolatkę, która niby ma ciężkie życie, ale nie do końca. To takie "ciężkie życie nastolatki", więc o jakiejś tragedii nie ma co mówić. Alice wracając z wieczornej przechadzki, wraz ze swoją przyjaciółką - Jane, zostają nagabywane przez kilku opryszków i wtem pojawia się rycerz w lśniącym aucie i ratuje je z opresji. Jane jest totalnie oczarowana nieznajomym, jednak Alice nie okazuje większego zainteresowana chłopakiem. Widać, że jest on lekko zaskoczony, ale i zadowolony z tego, że nie działa na nią, jak na wszystkich wkoło.

  Książka przede wszystkim jest kierowana do młodzieży i też właśnie jej ją polecam. Na pewno spodoba się dziewczętom w wieku do 16 lat. Czyta się ją dosyć szybko dzięki lekkiemu językowi. Autorka przedstawia nam całkiem ciekawie skrojoną fabułę. Niestety powieść należy do tych schematycznych. Nastoletnia dziewczyna zakochana w niezwykłym chłopaku, nie z tej ziemi (dosłownie!). Między nimi rodzi się uczucie, które, później jak się okazuje, nie ma prawa bytu. Wiele przeszkód stoi im na drodze, ale to nie wszystko. Jest ten trzeci! W tym przypadku, akurat ten trzeci jest moim ulubieńcem.

  Zatem przejdźmy teraz do postaci. Jak dla mnie jedyną wyrazistą postacią w tej książce jest bezapelacyjnie Peter i tylko on! Tajemniczy i ciekawy chłopak, który wie czego chce. Reszta należy niestety do tej grupy postaci, o których zapomina się zaraz po odłożeniu książki. Sama główna bohaterka wnosi niewiele nowości w fabułę. Co prawda z początku, gdzieś tak do połowy książki lubiłam Alice, ale im dłużej czytałam jej rozterki, tym coraz mniej darzyłam jej osobę sympatią. Jack? Hmm przyznam, że z początku nie wywarł na mnie dobrego wrażenia, jednak z biegiem czasu go polubiłam, ale jak w przypadku Alice, Jack również szybko stracił w moich oczach. Dlatego też Peter najbardziej przypadł mi do gustu i moim zdaniem był najbardziej ciekawym bohaterem książki pani Hocking.

  Książkę, jak już wcześniej wspomniałam, czyta się stosunkowo szybko. Autorka włada prostym i całkiem przyjemnym językiem. Co prawda mogła więcej czasu poświęcić na dopracowanie postaci, co mam nadzieję uczyni w części kolejnej. Zakończenie działa na plus książki. Po takim zakończeniu, aż chce się snuć ciąg dalszy we własnym zakresie. Polecam głównie nastolatkom!

Moja ocena: 6/10

Za poznanie historii Alice, Jacka i Petera dziękuję serdecznie Wydawnictwu Amber!17 komentarzy:

 1. Czytałam trylogię Trylle tej autorki i ogromnie mi się podobała, więc pewnie i tę książkę kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś miałam wielką chęć na tę książkę, ale z biegiem czasu moja ochotka na nią osłabła ;) Aczkolwiek może któregoś dnia sięgnę po tę pozycję.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej autorce, ale ta książka wydaje się być trochę przeciętna, więc tę sobie daruję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedną recenzję i to dość negatywnie wyrażającą się o książce. nie miałam nigdy tytułu w planach, a w kategorii wiekowej, o której wspomniałaś, już się nie mieszczę. Bardzo rzadko sięgam po młodzieżówki, ale zdarza się. Niestety, tym razem odpuszczę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej autorki czytałam "Zamienioną" i nawet mi się podobała. O tej książce wcześniej nie słyszałam, ale jak kiedyś się na nią gdzieś natknę, to może przeczytam. Nie mówię "nie" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie przeczytam, mam ochotę na coś bardziej ambitnego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej ją sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam całą trylogię "Trylle", więc na sto procent sięgnę po tę książkę;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli książka mnie nie powali. Trudno ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może jeszcze pomyślę nad tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książkę mam dodaną do listy "Chcę przeczytać" na LC, więc w swoim czasie po nią sięgnę. Ale póki co się nie pali :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi dość banalnie, dlatego też raczej sobie daruję lekturę tej pozycji :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Spodziewałam się czegoś lepszego. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wcześniej o niej nie słyszałam, zastanowię się nad nią jeszcze:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pewnie z ciekawości i tak sięgnę po książkę, chociaż z tego co napisałaś, wydaje mi się nadmiernie schematyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 16. jak będzie w mojej bibliotece to na pewno po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 17. wciągająca!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń