wtorek, 5 lutego 2013

Zapowiadam Wam!





Dzisiaj przybywam do Was z kilkoma zapowiedziami na ten miesiąc, które mnie najbardziej zainteresowały.

Ladacznica
Papierowy Księżyc

„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.

Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat.
Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.
Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…




Czerwona kraina
MAG
20 lutego

Spalili jej dom.
Porwali jej brata i siostrę.
Ale zbliża się czas zemsty.

Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość i z uśmiechem odjechać w dal, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę, a nie należy do kobiet, które zawahają się przed uczynieniem tego, co konieczne. Wyrusza w pogoń, zabierając jedynie parę wołów oraz swojego tchórzliwego starego ojczyma Owcę. Jednakże okazuje się, że Owca również ucieka przed krwawą przeszłością, a tej nie da się pozostawić za sobą w pozbawionej praw Dalekiej Krainie.
Pościg powiedzie ich przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy. A co gorsza, zmusi ich do sojuszu z Nicomo Coscą, niesławnym najemnikiem, oraz jego nieporadnym prawnikiem Temple’em, czyli ludźmi, którym nikt nigdy nie powinien zaufać...
Jonathan Strange i Pan Norrell
MAG
20 lutego

Anglia, początek XIX wieku. Tajemniczy pan Norrell jest jednym z nielicznych, którzy zajmują się jeszcze czarami. Ale to właśnie dzięki niemu i jego młodemu przyjacielowi - Jonathanowi Strange'owi, Anglia stanie się na powrót krainą tajemnej sztuki. Dwaj bohaterowie posiądą niezwykłą władzę, a sam rząd poprosi ich o pomoc w walce z Napoleonem. Lecz magia ma swoją cenę...

„Bez wątpienia najwspanialsza angielska powieść fantastyczna, jaką napisano na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat – zabawna, wzruszająca, przerażająca, niesamowita, praktyczna i magiczna podróż poprzez światło i cień. Zachwycająca lektura, zarówno przez wzgląd na elegancję i precyzję w operowaniu słowami, którymi pani Clarke posługuje się równie roztropnie i niebezpiecznie jak niegdyś Wellington swoim wojskiem, jak i ze względu na rozmach opowieści, krętej i poplątanej jak uliczki starego Londynu albo mroczne angielskie lasy. Kiedy po ośmiuset stronach odkładałem Jonathana Strange’a i pana Norrella, żałowałem tylko jednego: że książka nie jest dwa razy grubsza… Od początku do końca, przyjemność doskonała”.
  - Neil Gaiman, autor Amerykańskich bogów

Ostatni Smokobójca
SQN
20 lutego

Do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.
W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same…
Zupełnie niespodziewanie czarodziejów nawiedzają prorocze wizje, a wraz z nimi rośnie magiczna energia. Co z tym wszystkim ma wspólnego ostatni smok, którego śmierć przepowiedziano?
Odpowiedź na to pytanie znaleźć może jedynie nowo mianowany Smokobójca: nastoletnia Jennifer, która wkrótce ma się dowiedzieć, że z wielką mocą w parze idzie równie wielka odpowiedzialność. Dziewczyna w towarzystwie ukochanego Kwarkostwora wyrusza na przygodę swojego życia kuloodpornym rolls-royce’em, nie wiedząc, co na nią czeka za granicami Smoczych Ziem.
Jedno jest pewne: nadchodzi Stara Magia!

Mroczna toń (Syreny 3)
Wydawnictwo Dolnośląskie
(już wyszło)
Trzeci tom trylogii o syrenach.

Ocean wzywa Vanessę, lecz ona rozpaczliwie stara się zagłuszyć jego wołanie.

Kiedy dziewczyna wraca do nadmorskiego miasteczka na wakacje, wszystko przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie. Nadal go kocha i pragnie naprawić dawne błędy. Ale czy powinna zbliżać się do Simona, skoro jest teraz potworem zadającym ból? Czy ukochany odwzajemni jej uczucie, gdy pozna prawdę? Vanessa musi podążać za swą nową naturą, nie zważając na ofiary...




Spojrzenie Elfa
Dreams
(już wyszło)
Kiedy Mageli poznaje tajemniczego Erina, wyczuwa, że chłopak jest inny. Nieznajomy pociąga ją jednak coraz bardziej. Dziewczyna balansuje na granicy jawy i sennych marzeń, coraz bardziej tracąc poczucie rzeczywistości. Gdy chłopakowi grozi niebezpieczeństwo, Mageli musi podjąć decyzję: czy może go uratować wierząc w moc swoich snów?

Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa.
– Jesteśmy do siebie tak niezwykle podobni – powiedział. – A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach. Ja w mojej krainie elfów a ty w świecie…
– Ludzi – dokończyła Mageli.
– Ludzi – potwierdził Erin, jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów. – Utracona ojczyzna – wymruczał tak cicho, że dziewczyna nie była pewna czy w ogóle to usłyszała.

 Insygnia wojny światów
Egmont
6 lutego
Tom Raines chciałby być kimś wyjątkowym. Niestety jego życie jest wyjątkowo… nudne – to nieustająca wędrówka od kasyna do kasyna z ojcem, pechowym hazardzistą. Tom zarabia na nich obu, wyzywając innych na pojedynki w grach komputerowych. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Ktoś dostrzega jego osiągnięcia w świecie wirtualnych potyczek. Tom dostaje propozycję – może zostać kadetem w Wieży Pentagonu, elitarnej akademii wojskowej. Jeśli przetrwa, stanie się członkiem Sił Układu Słonecznego i poprowadzi swój kraj do zwycięstwa w III wojnie pozaziemskiej. Wreszcie będzie kimś ważnym, nadludzką maszyną bojową obdarzoną możliwościami, o jakich marzy każdy wirtualny wojownik. Życie w Wieży daje Tomowi wszystko, czego zawsze pragnął – przyjaciół, zainteresowanie dziewczyn, szacunek rywali. Ale czy jest gotów zapłacić za to najwyższą cenę? Insygnia to wciągająca przygoda w futurystycznym świecie. Ale też opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, zmuszająca do myślenia wizja rozwoju ludzkości i technologii.

Strażnicy historii Tom 2 Circus Maximus
Egmont
20 lutego

Strażnicy historii ponownie są w wielkim niebezpieczeństwie. Zasoby atomium, dzięki któremu mogą podróżować w czasie, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Jake zostaje wybrany do odpowiedzialnej misji – ma przenieść się do XVIII-wiecznej Szwecji, aby odebrać nową partię tej cennej substancji. Jednak to dopiero początek…

Demoniczna Agata Zeldt planuje przejąć kontrolę nad legionami rzymskimi i zawładnąć całym starożytnym światem. Aby pokrzyżować jej plany strażnicy muszą przenieść się w czasy, w których nigdy dotąd nie byli – do 27 roku naszej ery, do pełnego przepychu Rzymu czasów cesarza Tyberiusza.

Jednak Jake ma jeszcze jeden cel – odnaleźć swoją ukochaną Topaz..

Przez Ciebie
Amber
(już wyszło)

Była miłością jego życia.
Czy – żeby ją odzyskać – jego miłość pokona granice niemożliwego?

Osiemnastoletni Camden nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej dziewczyny. Viv była wszystkim co dobre w jego życiu: pomagała mu się pozbierać po kontuzji, która położyła kres marzeniom o piłkarskiej karierze.
Była przy nim, kiedy rozpadła się jego rodzina. Oddałby wszystko, żeby choć raz zobaczyć ją znowu.
Codziennie przychodzi w miejsce, gdzie rozbił się jej samochód.
I pewnego dnia widzi dziewczynę...
To nie Viv, ale – choć to brzmi kompletnie nieprawdopodobnie – nieznajoma może mu pomóc znów ją spotkać… w świecie, w którym Viv nadal żyje.
Lecz w tym świecie wszystko wygląda inaczej, a Viv nie jest tą dziewczyną, jaką Cam zapamiętał. Wkrótce pozna szokującą prawdę i będzie musiał zdecydować: zostać z ukochaną czy ją opuścić, zanim drzwi pomiędzy ich światami zamkną się na zawsze...

Przysięga
Amber
14 lutego

Słowa są najniebezpieczniejszą bronią..

Ludania, brutalny kraj z surowymi prawami i społeczeństwem podzielonym na klasy mówiące różnymi językami. Najmniejsze naruszenie zasad, nawet spojrzenie w oczy przedstawicielowi wyższej klasy, karane jest śmiercią – tak jak najmniejsza próba sprzeciwu wobec rządów bezwzględnej królowej.

Siedemnastoletnia Charlaina rozumie wszystkie języki. Przez całe życie z powodzeniem ukrywała ten śmiertelnie niebezpieczny dar – aż do dnia gdy spotyka Maxa. Przystojny, zagadkowy chłopak mówi językiem, jakiego wcześniej nie słyszała. I zna jej tajemnicę...

Tak blisko...
Jaguar
6 lutego

Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller – prawie osiemset opinii na Amazonie, w tym ponad sześćset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie.

Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Brad zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.

Pewnej nocy, tuż po wyjściu z imprezy, Jacqueline zostaje zaatakowana przez Bucka, przyjaciela jej eks-chłopaka. Ocalona przez nieznajomego, który wydaje się być przypadkiem we właściwym miejscu i o właściwym czasie, dziewczyna chce tylko zapomnieć o koszmarnym wydarzeniu. Jednak Lucas, jej wybawca, nie spuszcza z niej oka. Jacqueline nie wie, czego może się spodziewać po skrytym mężczyźnie, który całe zajęcia spędza gapiąc się na jej plecy i szkicując w notatniku.

Kiedy okazuje się, że Buck nadal prześladuje Jacqueline, ta ma do wyboru: pozostać ofiarą albo nauczyć się bronić. Luke wydaje się być rycerzem na białym koniu, ale i on ma swoje tajemnice.


A Wy czekacie na coś z powyższych zapowiedzi? 

26 komentarzy:

 1. Tak blisko koniecznie muszę zdobyć, Mroczna toń natomiast za mną :) Bajdełej widziałam kolczyki z takim krukiem, jak na okładce książki Clarke *_*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak blisko, jest również moim priorytetem ;) Czekam na recenzję toni ;> Ja w kolczykach nie chodzę, mam jeden i mi starczy :D Jednak łańcuszkiem bym nie pogardziła :D

   Usuń
 2. "Insygnia. Wojny światów" już do mnie wędruje :) Jestem jej niezwykle ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie również wędruje i czekam z niecierpliwością ;)

   Usuń
 3. Same ciekawe tytuły :) Na pewno będę chciała przeczytać "Spojrzenie elfa".

  OdpowiedzUsuń
 4. dla mnie?
  "Spojrzenie elfa"
  "Przez ciebie"
  "Jonathan Strange i Pan Norrell"
  "Przysięga"
  to moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. luty ma bogatą ofertę tytułów, u ciebie nie widzę wszystkich jakie mnie zainteresowały, aczkolwiek jest kilka ciekawych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzisz wszystkich, bo ja dodałam te, które mnie zainteresowały ;)

   Usuń
 6. Mam kilka tytułów na oku, ale przede wszystkim muszę zaopatrzyć się w "Tak blisko" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, nic d;a siebie nie widzę... Może poza Spojrzeniem Elfa, ale sama nie wiem, czy w ogóle jest coś o naprawdę interesującej treści, interesującej dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatni smokobójca już u mnie na regale:D a na Ladacznice czekam już od września chyba....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Ladacznica długo wychodzi :D

   Usuń
 9. Wiele ciekawych tytułów. Na pewno czekam na "Ladacznicę" i "Spojrzenie elfa". "Przysięga" i "Tak blisko" również zapowiadają się ciekawie. No, i "Jonathan Strange i Pan Norrell". Zobaczymy, co pierwsze trafił w moje ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Największą ochotę mam na "Tak blisko...", mam bardzo pozytywne przeczucia wobec tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Ladacznica" mnie ciekawi i będę mieć ją na uwadze. Z kolei ,,Jonathan Strange i Pan Norrell" najpewniej znajdzie się w mojej domowej bibliotecze , jeśli fundusze pozwolą ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pełno ciekawy zapowiedzi ;) "Tak blisko" bardzo mam ochotę przeczytać.
  3 tomu Syreny pozostaje mi poszukać - aż trafię gdzieś po promocji ;) Dwa poprzednie się spodobały - w szczególności pierwszy, a drugi był tylko ciekawy - mimo to chcę tom 3 dorwać :D
  Insygnia - wkrótce przeczytam. Spojrzenie elfa i Przez Ciebie oraz Przysięgę - też mam taką nadzieję :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Tytuł posta niezmiernie kojarzy mi się ze słowami mojego księdza proboszcza:P
  Jak już zaznaczyłam u siebie, luty zapowiada się nader ciekawie;) Z tych tytułów najchętniej przeczytałabym większość, ale głównie "Insygnia..." "Ladacznica" i może "Tak blisko...":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha jestę księdzę :D O tak luty, jak i cały ten rok zapowiada się ciekawie :)

   Usuń
 14. Az osiem pozycji mnie zainteresowało :) będzie co czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Ostatni smokobójca" wydaje się być jak najbardziej w moim guście ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mroczna toń już wyszła? :O biegnę do sklepu!

  OdpowiedzUsuń
 17. I znowu 'Tak blisko'. Kurczę jak ja chcę przeczytać tę książkę :) 'Mroczna toń' również mnie interesuje. Ciekawa jestem jak skończy się ta historia :) 'Przysięga' też zwróciła moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Moją uwagę zwróciła "Ladacznica", może kiedyś przeczytam
  [pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Spora ilość smakowitych kąsków się szykuje! No i jak tu nie zbankrutować?? :P

  OdpowiedzUsuń
 20. JEst naprawdę sporo ciekawych pozycji, chyba sięgnę po "Ladacznicę" i bardzo bym chciała "Spojrzenie elfa" :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Spojrzenie Elfa i Insygnia to moje must have! :3

  OdpowiedzUsuń