niedziela, 25 października 2015

"Ekskluzywny menel" Kamil Pawelski


Dziękuję!

W czym tkwi sekret męskiej mody?
Jak dobrze wyglądać i dobrze żyć?
Autor otwiera przed czytelnikami swoją szafę i zdradza patenty na stylizacje w wersji street, casual i smart casual. Tworzy inspirujący, świeży, a jednocześnie nawiązujący do klasyki przewodnik po jego stylu. Stylu, który odnosi się nie tylko do sposobu, w jaki się ubieramy, ale także tego, gdzie bywamy i jak… myślimy.
Menelska moda.
Menelskie miejsca.
Menelskie myśli.

Strona internetowa autora: KLIK

Osobiście nie oglądam i nie czytam blogerek modowych. Nie ciągnie mnie do tego, bo najzwyczajniej w świecie nie czuję potrzeby. Nie czaję tego wielkiego "wow". A i za modą nie ganiam. Noszę to co mi pasuje i to co mi się podoba, nie bacząc na trendy w modzie. Natomiast jeżeli chodzi o modę męską, to przyznam, że zwracam uwagę na to jak mężczyźni się ubierają. Przyznam, że bloga Pawelskiego nie znałam wcześniej, ale pragnę zaznaczyć, że po zapoznaniu się z częścią treści jego książki, zajrzałam na bloga i... Zostałam na dłużej.

Kamil Pawelski to facet z dużym dystansem do siebie - co ja osobiście bardzo cenię w mężczyznach. Zabawny, przystojny i "gustowny". Z czystą przyjemnością zaczytywałam się w treści książki "Ekskluzywny menel" oraz z niemałym zainteresowaniem przeglądałam zdjęcia z zestawieniami ubrań, jakie Kamil Pawelski wykombinował. 

Jak sam autor zaznaczył na wstępie to jego debiut i próba literacka. Śmiem sądzić, że bardzo udana. Autor doradza z czym najlepiej i ze smakiem komponują się poszczególne elementy garderoby np. ramoneska, płaszcz, jeansy, adidasy itp. Większość z tych stylizacji bardzo przypadła mi do gustu, na inne patrzyłam z przymrużeniem oka (co nie znaczy, że mi się nie podobały. O nie!). 

Wiecie Panowie (i tutaj zacnie rzecze autor) zabawa modą nie jest niczym złym, a "ubieranie się, jest uzupełnieniem naszego (męskiego) wnętrza". Dobrze ubrany mężczyzna, to mężczyzna pewniejszy siebie i na pewno zwracający uwagę płci pięknej. Panowie! Bawcie się modą. Mieszajcie style. Przecież marynarka nie musi być tylko i wyłącznie skompletowana ze spodniami w kant. Idealnie wygląda z jeansami.

Zaznaczam jednak, że w tej książce nie znajdziecie treści jedynie o modzie. Autor sporo zdradził nam o swojej osobie, ale i rzucił nam trochę światła na swój światopogląd. Są to mądre słowa, w które zagłębiałam się ze sporą dozą zainteresowania.

Drogi Ekskluzywny menelu, Twoja książka, czy też poradnik, to bardzo dobry debiut. Tak więc zaskocz nas jeszcze kolejną treścią okraszoną smacznymi zdjęciami. 

3 komentarze:

  1. Lubię sobie popatrzeć czasami na blogi modowe ale żeby czytać książkę i to z menelem... Nie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam szczerze, że męska moda niezbyt mnie interesuje (w zasadzie kobieca też nie bardzo), więc odpuszczę sobie ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń