sobota, 8 czerwca 2013

"Pieprzyć przyjaciół" Sophie AndreskySeria: Czerwona Seria
Gatunek: Erotyk
Rok wydania:  2013
ISBN: 978-83-7554-628-6
Wydawnictwo: Czarna Owca

    I oto kolejna książka erotyczna z Czerwonej serii, o bardzo dosadnym tytule. Jak wcześniejsze książki tej serii przypadły mi do gustu, tak niestety tym razem tego powiedzieć nie mogę. Jakoś ciężko było mi się odnaleźć w tej książce. Dla mnie za wiele przekleństw oraz zwrotów niesmacznych względem swojego partnera. Mnie osobiście niektóre słowa nie przeszłyby przez gardło. Jest to lektura dla tych bardziej otwartych na takie "doznania", mniej wrażliwych, a za to bardziej łaknących ostrej zabawy.

   Na początku poznajemy pewne bogate i szanowane małżeństwo Ellen i Hypera. Ellen postanawia zrobić mężowi niespodziankę i nieco urozmaicić ich życie erotyczne. W tym celu zabiera go do pewnego klubu, gdzie będą mogli poznać różnego rodzaju doznania, jak i poeksperymentować do woli. Można powiedzieć, że ich związek jest udany, ale w sferze seksu mają oni różne zapotrzebowania. Z eksperymentowaniem przenoszą się do domu, wraz z nowo poznanymi znajomymi Ireną i Oscarem. Jednak czy takie zabawy to dobry wybór? O tym Ellen przekona się już niebawem...

   Książka może i nie zawiera wielu stron, ale w moim przypadku czytało się ją dosyć długo. Język może i jest lekki, ale czasami opisy scen są przesadne i niesmaczne. Może właśnie dlatego czytało się ją dosyć - że tak powiem - ciężko. Czasami sunęłam przez fabułę, a czasami szła mi ona opornie. Jak już wspomniałam, język autorki niestety mnie rozczarował. Ja rozumiem, że to erotyk, ale z takim gatunkiem również trzeba się delikatnie obejść. Niestety autorkę czasami ponosiła lekkość wyobrażeń i zbyt klarownie wszystko opisywała, nie zostawiając czytelnikowi ni krzty tajemniczości, aby ten mógł sobie coś dopowiedzieć, coś (do)wyobrazić. Zagrała w otwarte karty, jeśli chodzi o opisy erotyczne.

   Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę inny wątek - nieerotyczny. Tutaj mam na myśli nie tyle związek samych postaci, co ich relacje i osobowości. Mamy tutaj nie tylko zapotrzebowania seksualne, jakimi kierują się postaci, ale i ich wewnętrzne obawy oraz pokonywanie swoich słabości. Podobało mi się to, jak autorka wcieliła w fabułę trochę tajemniczości, może i jest jej niewiele, ale zawsze to jakieś urozmaicenie.

    Podsumowując, ja oczekiwałam po książce czegoś innego. Polecić ją mogę tylko komuś, kto lubuje się w mocnych erotykach, gdzie opisy scen łóżkowych są opisywane w dosyć dosadny i wulgarny sposób.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca!

5 komentarzy:

 1. No ja też oczekiwałam czegoś innego... I te dosadne sceny.

  OdpowiedzUsuń
 2. O książce słyszałam, aczkolwiek jeszcze nie miałam okazji jej poznać. Mimo że erotyki są teraz modne, to ja jakoś żadnego nie miałam w ręku. Cóż, z chęcią przekonałabym się, czy warto po niektóre sięgać i na pewno chciałabym zapoznać się z powyższą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie tam dosadnie zniechęciłaś, więc się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam dosyć słabych erotyków dltego tę książkę sobie odpuszczę...

  OdpowiedzUsuń