sobota, 26 października 2013

Colorful Media - językowo


Dzisiaj kolorowo i językowo!

Na początek przedstawię Wam wydawnictwo Corolful Media, które specjalizuje się w wydawaniu magazynów specjalistycznych, tudzież językowych. W Polsce pojawiło się nie tak dawno, ale również nie tak niedawno, bo w 2003 roku. Znaleźć je możecie tutaj: corolfulmedia i tutaj: facebook. Natomiast zakupić interesujące Was egzemplarze magazynów możecie tutaj: kiosk. Przyznam, że kiedy dostałam ofertę od niniejszego wydawnictwa, nie wahałam się ani chwili. Sądzę, że jest to świetna okazja do doszlifowania swojego języka, bądź poznania czegoś nowego - jak było w moim wypadku. Mam tutaj na myśli język hiszpański, którego chęć nauczenia się od jakiegoś czasu zaprząta moją głowę.

Powiem szczerze, że takie czasopisma przydałyby się w szkołach. Ponieważ dzieciaki i ogólnie - młodzież, z góry zakładają, że podręczniki to zło konieczne, a przecież takie kolorowe magazyny bardziej pobudziłyby chęć poznania interesującego nas języka. Nieprawdaż? Tak więc zacznijmy od języka angielskiego, który towarzyszy chyba nam wszystkim i przeważa wszędzie.


¿Español? Sí, gracias jest kwartalnikiem tworzonym przez hiszpańsko-polską redakcję dla każdego  zainteresowanego nauką języka hiszpańskiego. W kwartalniku tym znajdziecie całą masę słówek "wyrwanych" z artykułów, przetłumaczonych na język polski. W dodatku nie są to suche artykuły, lecz ciekawe fakty, czy to z życia gwiazd, czy opisy miejsc. Można powiedzieć, że zwiedzamy świat po hiszpańsku.

Znaleźć można taki działy jak:
Inicio, Noticias, Tema especial, Cultura, Sociedad, Idioma, Deporte, Cocina, Practica - Strona główna, Aktualności, Temat specjalny, Kultura, Społeczeństwo, Język, Sport, Gotowanie, Praktyka
Nie będę się rozwodziła na temat każdego działu, gdyż po nazwach wiemy, czego możemy się spodziewać.

English Matters to dwumiesięcznik z opracowanym słownictwem i podobnie, jak w przypadku  ¿Español? Sí, gracias znajdziecie w nim całą masę słówek, które przydadzą Wam się w życiu. W tych magazynach łatwiej było mi się odnaleźć, zważywszy na to, ile lat uczyłam się języka angielskiego - dlatego czytanie tekstów szło mi płynniej.

Działy:
This and That, People and Lifestyle, Culture, Travel, Language, Leisure - To i owo, Ludzie i styl życia, Kultura, Podróże, Język, Rozrywka.

Colorful Media nie wydaje tylko tych dwóch magazynów językowych. Moi drodzy jeśli interesuje Was coś innego, macie do wyboru:
StartUp Magazine

 Osobiście gorąco polecam. 

12 komentarzy:

 1. Również dostałam tę ofertę i już nie mogę doczekać się magazynów :)
  Mnie interesują tylko angielskie, bo hiszpański dopiero raczkuje ;) Super, że przybliżyłaś działy!
  PS Zacznijmy od angielskiego - ¿Español? Sí, gracias? :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię te magazyny, są naprawdę pomocne i ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy teraz recenzują te czasopisma, aż mam chrapkę na English :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też dostałam propozycję - ale magazyny to chyba nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Im więcej czytam o tych czasopismach tym mam mniejszą ochotę na przeczytanie nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście bardzo chętnie sięgnęłabym po angielski magazyn, wygląda na interesujący - zwłaszcza, że chcę się przyłożyć do języka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Colorful Media. Świetne magazyny i świetne artykuły. Co tu dużo mówić, trzeba po prostu kupić i zacząć czytać. U mnie jutro akurat będzie o najnowszym numerze Espanol, bo sama też walczę z hiszpańskim ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. mnie zainteresował Business English Magazine :)

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam English Matter i Deutsch Aktuell. Muszę jeszcze zacząć czytać ¿Español? Sí, gracias?.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka razy miałam w rękach magazyn o języku niemieckim i bardzo go sobie chwalę, świetny sposób na naukę języka, do tego artykuły bywają naprawdę ciekawe. Gorąco polecam każdemu, kto uczy się tego języka, jak i dla tych którzy mają to już za sobą - jako przyjemna forma przypomnienia. Sama chętnie sięgnę też po wydania francuskie, myślę, że magazyny zmobilizują mnie do poświęcenia temu językowi większej uwagi, a francuski zdecydowanie jest tego warty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię te magazyny. Są bardzo ciekawe i pomocne w nauce języków obcych:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Te magazyny są wszędzie :) Cieszę się, że są przydatne :)

  OdpowiedzUsuń