wtorek, 1 października 2013

"Kim jesteś, Sky?" Joss Stirling


"Od momentu gdy Sky ujrzała Zeda po raz pierwszy, nie może o nim zapomnieć. Gdy okazuje się, że Zed porozumiewa się ze Sky bez słów i czyta jej myśli, powracają do niej głęboko skrywane cienie przeszłości i pojawia się zupełnie nowe zagrożenie. Znalezienie swojej drugiej połowy nigdy nie było tak niebezpieczne ".

"Kim jesteś, Sky?" to bardzo tajemniczy tytuł książki, która sama w sobie jest równie tajemnicza i ciekawa. Kim zatem jest tytułowa Sky? To nastoletnia dziewczyna, której przeszłości nie znamy. Jako mała dziewczynka została porzucona przez swoich opiekunów – nie zna nawet swojego prawdziwego imienia. Sky wraz ze swoimi przybranymi rodzicami przenosi się do małego miasteczka w Ameryce – Wrickenridge – znajdującego się nieopodal Gór Skalistych, w którym kompletnie nikogo nie zna. Jednak nie jest jej ciężko odnaleźć się w nowej sytuacji, szybko się aklimatyzuje, zdobywa nowych znajomych i… wpada w oko jednemu przystojniakowi, któremu na imię Zed. Dzięki niemu odkrywa tajemnicę swojego pochodzenia, która nie tyle ją przeraża, co pakuje w nie lada kłopoty.

Książka pani Joss Stirling jest przyjemna i ciekawa. Prawdę mówiąc, nie miałam pojęcia, że „Kim jesteś, Sky?” posiada w sobie wątek paranormalny, w dodatku bardzo interesujący i dosyć oryginalny. Dlatego też ta nowość przyciągnęła moją uwagę i skupiła na sobie całkowicie. Początek książki nie zapowiada niczego, co miałoby związek ze zdolnościami naszej uroczej Sky. A tutaj taka miła niespodzianka! Dlaczego miła? Dlatego, że w dobie, w której książek paranormalnych jest cała masa, oryginalne pomysły są w cenie. Jakie umiejętności posiada nasza główna bohaterka? Nie śmiem ich zdradzić, gdyż tym samym odebrałabym Wam dozę tajemniczości, jaką zawiera w sobie lektura.

"Kim jesteś, Sky" to pierwszy tom, rozpoczynający całą serię opowiadającą o sawantach, osobach posiadających pewien dar. W sklepach można już nabyć część kolejną, z której wynika, iż każdy tom prezentuje zupełnie inne postaci – co bardzo mi się podoba. Autorka bowiem ładnie zakończyła historię Zed’a i Sky, i śmiem tym samym sądzić, że więcej już mówić nie trzeba. Dzięki temu, że każdy tom opowiada o przygodzie innej pary, seria nie powinna Wam się znudzić.

Powieść jest kierowana głównie do młodzieży, do płci pięknej. Sądzę, że panowie mogliby trochę narzekać na wątek romantyczny, którego jest niemało. Niemniej jednak ja – jako ta „niemłodzież” - dobrze się bawiłam podczas czytania tejże książki. Dlatego jeśli szukacie niezobowiązującej lektury z przyjemnym i ciekawym wątkiem paranormalnym – zapraszam Was do sięgnięcia po "Kim jesteś, Sky?". Mnie urzekł klimatyczny styl autorki i wyraziste postaci oraz to, że główna bohaterka ma głowę na karku i potrafi poradzić sobie z przeciwnościami losu.

Recenzja powstała na potrzeby portalu Literatura Juventum:


7 komentarzy:

 1. Zaciekawiłaś mnie tym oryginalnym wątkiem paranormalnym. Teraz głowię się co też to może być, bo przy ilości książek paranormalnych, jakie znajdują się na rynku, naprawdę nie wyobrażam sobie, by mogło pojawić się coś nowego. Zachęciłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłaś mnie bardzo tą recenzją! Z chęcią sięgnę po tą książkę :) Bardzo podobają mi się okładki i bardziej ta Polska :D Jest cudowna. Jestem ciekawa, jaki to wątek paranormalny... Niedługo będę musiała się udać po nowe nabytki do księgarni :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie. W sumie czemu nie

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę! A ja myślałam, że jej fabuła będzie zwykłą młodzieżową obyczajówką, a tu takie zaskoczenie :) Chyba pora rozejrzeć się za książką. Może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń