środa, 26 grudnia 2012

* Wyniki Konkursu! *

   
    Wiecie co? Jednak najłatwiejsze są te konkursy w których zwycięzcę się losuje, a nie daje zadanie, w którym uczestnicy się wykazują. Kiedy się później czyta te wszystkie odpowiedzi trudno wybrać zwycięzcę. Nawet nie wiecie jaki ja miałam z tym problem. Wszystkie odpowiedzi mi się podobały. Naprawdę! Każda miała to "coś" co do mnie przemówiło. Na szczęście mogłam liczyć na kogoś, kto wyciągnął mnie z "opresji" i pomógł wybrać zwyciężczynię. Na początek mój wspaniały pomocnik wybrał trzy odpowiedzi, które jemu się spodobały najbardziej. Następnie ja zaczęłam ponownie zapoznawać się z odpowiedziami i okazało się, że ja również wybrałam te same osoby. Zbieg okoliczności? Nie. My tak mamy, że nadajemy na takich samych falach (przeważnie xD) Spośród tych trzech prac było mi ciężko wybrać. Jednak ja i mój pomocnik zdecydowaliśmy, że nagrodę otrzyma: 


anulka1312

Magia Świąt 
    Te święta mają w sobie coś magicznego. Nic nowego. Każdy to wie. Kiedy zaczynam słyszeć melodie znanych od dzieciństwa pięknych kolęd, a idąc ulicami miasta oglądam witryny i widzę je zapełnione bogato ozdobionymi choinkami, to znak, że Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż. I jak każdego roku poprzedzi je gorączkowa krzątanina w kuchni i przygotowywanie świątecznego menu, bo przecież to tradycja w naszych domach kultywowana od pokoleń. Magia zawsze zaczyna działać o zmierzchu. I gdy już na niebie rozbłyśnie pierwsza gwiazdka, zapalimy świeczki i z opłatkiem w ręku zgromadzimy się wokół wigilijnego stołu i składając sobie nawzajem świąteczne życzenia myślami będziemy powracać do zdarzeń mijającego roku.        Dzieci z niecierpliwością oczekują Świętego Mikołaja, momentu kiedy niepostrzeżenie zostawi kolorowe paczuszki pod pięknie ustrojonym drzewkiem, bo dla każdego dziecka to najważniejszy moment. Najwspanialsze prezenty i to wcale nie te najdroższe, te nasze podchody ze świętym Mikołajem, nawet rózgi wspominane są teraz ze śmiechem. Te święta są zawsze tradycyjne, żadnych nowomodnych potraw, żadnego wydziwiania i kombinowania. Od lat te same potrawy, na które wszyscy czekają przez cały rok. Bo ani karp w galarecie, ani kompot z suszonych owoców czy kapusta z grzybami nie smakują tak w żadnym innym dniu. Jesteśmy wtedy wszyscy tak blisko siebie, słuchamy siebie uważnie i nie wstydzimy się uczuć. W tym dniu, przez tych kilka godzin jest jakoś tak inaczej, wyjątkowo, jesteśmy sobie tak bardzo bliscy, jak na co dzień chyba boimy się być. Zawsze wtedy marzę, aby udało się, żebyśmy umieli być choć trochę tacy dla siebie częściej. Żebyśmy potrafili zatrzymać się w tym pędzie do nie wiadomo dokąd, żebyśmy nie zgubili tego co naprawdę jest ważne w życiu. Nie zawsze udaje się. Może właśnie na tym polega magia tych świąt, że tylko wtedy, że tylko w tę jedną noc zwierzęta mówią ludzkim głosem, i ludzie też. I choć może to banalne wyjaśnienie tych słów, ale właśnie tym jest dla mnie Magia Świąt.

Wszystkim dziękuję udział w zabawie.
Niebawem szykuję kolejny konkurs, więc bądźcie czujni!
Pozdrawiam!

13 komentarzy:

 1. Gratuluję.
  Mi zawsze ciężko jest wybrac tę najlepszą odpowiedź. Dlatego aż mi się słabo robi, jak bęe musiała kogoś wybrać w swoich konkursach xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna praca!
  Gratuluję zwyciężczyni!

  OdpowiedzUsuń
 3. gartulujeeeeeee :)


  + obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna praca! Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń