poniedziałek, 2 marca 2015

"Wiem o tobie wszystko" Claire Kendal

Dziękuję!

Wstrząsający thriller psychologiczny dla wszystkich, którym spodobały się "Zaginiona dziewczyna" i "Zanim zasnę".Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona przez Rafe’a. Gdziekolwiek spojrzy, widzi jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega jego cień, dokądkolwiek pójdzie, on podąża za nią. A wszystko dlatego, że Rafe się w niej zakochał.Śmiertelnie.Stalking – to słowo budzi coraz większy lęk nie tylko wśród celebrytek, ale i wśród całkiem zwyczajnych kobiet. Omotane pajęczą siecią intrygi, prześladowane za dnia i w nocy, zastraszone i zagubione, rozpaczliwie szukają pomocy… lecz nie zawsze mogą ją znaleźć. A czasem, nawet jeśli pomoc nadchodzi, jest już za późno.

Na sam początek ukłony w stronę wydawnictwa, za akcję promującą ich książkę "Wiem o tobie wszystko". Każdy recenzent dostał ciekawie zapakowaną książkę (zdjęcie w tekście), a na papierze napisane były ciekawe fakty z życia. Widać, że pracownicy wydawnictwa nie poszli na łatwiznę, bo chcąc zrobić taką akcję trzeba poszperać i znaleźć niniejsze fakty. Bardzo podoba mi się takie dbanie o szczegóły.

Przechodząc do treści książki, muszę wspomnieć, że pomysł jest bardzo ciekawy i całkiem fajnie przeniesiony na stronice książki. Nie wciągnęłam się jednak od samego początku. Byłam nieco zagubiona, ponieważ treść była trochę zawiła i ciężko było mi się w nią "wbić". Później było coraz lepiej. Kiedy już dotarło do mnie o co chodzi, kto jest kim i jakie jest istotne przesłanie, przez książkę przeszłam jak burza.

Jak sami wiecie, ja nie zaczytuję się w thrillerach czy sensacyjnych lekturach, ale czasami, gdy coś mnie zaintryguje, to sięgam po dany tytuł. Dlatego też dla mnie zjawisko stalkingu w powieści jest czymś nowym i ciekawym na tyle abym mogła nazwać "Wiem o tobie wszystko" czymś innowacyjnym. Jeśli ktoś tak jak ja nie zaczytuje się w takich książkach, to z pewnością mogę stwierdzić, że będzie to dla niego oryginalny twór. Kendal świetnie skonstruowała swoją książkę... Świat, jaki ukazała czytelnikowi, strach osoby prześladowanej i pokazanie mechanizmu stalkingu - to wszystko przypadło mi do gustu. Naprawdę genialny thriller psychologiczny. Powiem Wam, że w niektórych momentach sama zaczynałam się bać, a to świadczy tylko o tym, jak dobrze autorka nakreśliła problem stalkingu. Ogromny plus!

Jeśli chodzi o postaci z jakimi dane mi było się zapoznać czytając niniejszą pozycję, to sama nie wiem jak mam określić swoje odczucia względem ich. Z jednej strony żal mi Clarissy, której błędem było okazanie uczucia względem jej prześladowcy, a ówczesnego kolegi z pracy Rafe’a. Z drugiej zaś strony ciężko było mi się wczuć w jej sytuację... Jednak oceniając kreację postaci muszę stwierdzić, że autorka sobie poradziła i odwaliła kawał dobrej roboty.

Książka interesująca i jeśli ktoś lubuje się w psychologicznych tworach, które trzymają w napięciu, to polecam!

8 komentarzy:

 1. Lubię czasem poczytać właśnie takie książki. By wywołać w sobie tę chwilę strachu. Lepiej podczas czytania, niż na serio. ;)
  Akcja promocyjna wydawnictwa naprawdę innowacyjna. Przyjemnie było oglądać blogerów zaskoczonych przesyłką. Właśnie tak należy promować książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawi mnie ta książka :) a pomysł z tym tekstem na papierze jest genialny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się ta pozycja niestety nie podobała, coś mi w niej nie zagrało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niebawem się zabieram za tą lektura, jestem bardzo ciekawa, a faktycznie promocje książek są coraz bardziej ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj ja jak tylko ją zobaczę to ją przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O, jaka szczegółowa koperta! :) Sama powieść jest bardzo popularna na blogach i jestem skłonna dać jej szansę, ale nie będę jej specjalnie szukać.

  OdpowiedzUsuń
 7. A mnie jest smutno, bo dostałam dziś swój egzemplarz i nie było opakowania. :( Widać dobrze się chronię. ;) Co do samej książki - jestem jej niezwykle ciekawa; kręci mnie wszystko co psychologiczne, ale na temat tego tekstu słyszałam wiele skrajnych opinii i już nie mogę się doczekać, kiedy wyrobię sobie własne zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś idealnego dla mnie, będę musiała koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń