sobota, 5 listopada 2016

Zysk i S-ka listopadowe smakowitości!

Dzień dobry cześć i czołem!

Jak tylko zobaczyłam zapowiedzi wydawnictwa Zysk i S-ka, powiedziałam sobie, że na "to" trzeba będzie oddzielnego postu z zapowiedziami. I właśnie takowy stworzyłam. Patrzcie jakie perełki wydaje w najbliższym czasie Zysk. Bankructwo murowane...

7 listopada

Koszmar w pociągu, choć może okazać się wielki, będzie niczym w porównaniu z tym, który kryje się w tym domu

 Czy pociąg nie powinien być bezpiecznym schronieniem dla pasażerów, których dalszą podróż uniemożliwiła śnieżyca? Nie w Zagadce w bieli… W wigilijny wieczór w pobliżu wioski Hemmersby śnieżyca zatrzymuje pociąg. Kilkoro pasażerów odnajduje schronienie w porzuconym domu. Ktoś jednak już rozpalił w kominku i nakrył do podwieczorku, mimo że dom jest pusty. Uwięzieni pasażerowie próbują odkryć sekrety tego miejsca, gdy niespodziewanie uderza zabójca.

J. Jefferson Farjeon nieustannie podnosi napięcie, utrzymując czytelników w niepewności aż do samego zaskakującego zakończenia.

7 listopada

„Jesteś w życiu szczęśliwy?”

To ostatnie słowa, które słyszy Jason Dessen, zanim zamaskowany porywacz pozbawia go przytomności. Gdy się budzi, jest przywiązany do noszy i otaczają go ludzie w kombinezonach ochraniających przed działaniem substancji niebezpiecznych.

W świecie, w którym się obudził, życie Jasona jest całkiem inne niż to, które prowadził. Jego żona nie jest jego żoną. Jego syn nigdy nie przyszedł na świat. A on sam nie jest tuzinkowym profesorem fizyki na uniwersytecie, lecz fetowanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego. Coś niemożliwego.

Czy ten świat jest snem, czy snem był świat poprzedni? Mroczna materia to perfekcyjnie skonstruowany, niezwykle inteligentny thriller o miłości i granicach, jakie jest w stanie przekroczyć człowiek, by prowadzić wymarzone życie. To opowieść tchnąca wielkim rozmachem i nasycona niesamowitością w wykraczający poza rozumowe poznanie sposób, a równocześnie pełna kameralnej intymności i dogłębnie ludzka.


21 listopada

Wyrzuty sumienia i poczucie winy to cudowny motywator, nawet wśród umarłych…

Anita Blake, egzekutorka i szeryf federalny, przyjmuje zlecenie od tajemniczego przybysza, który chce ożywić swego dawnego przodka, nie kwapi się jednak z udzieleniem Anicie szczegółowych informacji na jego temat. W tym samym czasie w St. Louis dochodzi do serii wyjątkowo okrutnych i brutalnych morderstw, a sądząc po stanie ofiar, sprawca nie był istotą ludzką. Dodając do tego nagłą i niespodziewaną wizytę Musette, protegowanej Belle Morte, członkini Rady Wampirów i rozłam w triumwiracie pomiędzy Richardem, Jean-Claude’em i Anitą, sytuacja staje się coraz bardziej napięta i wystarczy tylko jeden drobny błąd, czy to w procedurach, czy w przestrzeganiu dworskich konwenansów, aby polała się krew… I nie sposób przewidzieć, czy tym razem wszyscy przyjaciele Anity Blake wyjdą cało z tych tarapatów i czy ona sama zdoła uporać się z własnymi problemami, zanim okrutny morderca, prawdziwa bestia w ludzkiej skórze, przybije gwoździami do ściany kolejną niewinną kobietę…

28 listopada

Prawdziwy skarbiec świątecznych opowieści i wspomnień!

Znani i lubiani pisarze o świętach w różnej formie, treści i tonacji. Ponad 10 tekstów, których wspólnym mianownikiem jest Wigilia i czas Bożego Narodzenia. Wysoką literacką jakość gwarantują największe nazwiska polskiej i światowej literatury. Wśród nich m.in.: Mikołaj Gogol, Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Maria Dąbrowska, Melchior Wańkowicz czy kardynał Stefan Wyszyński. Boże Narodzenie stanowi tło i inspirację do niezwykłych opowieści.


28 listopada

I coś dla fanów Gry o Tron <3

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam... Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

George R. R. Martin (ur. w 1948 r. w New Jersey) jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy fantastyki. Dzięki swej wielotomowej sadze pozyskał miliony oddanych fanów i odrodził tradycję epickiej fantasy w stylu tolkienowskim.

21 listopada

Bridget Jones, uwielbiana singielka i światowy fenomen powraca... z brzuszkiem.

Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza Bridget do upragnionej ciąży. Jak zwykle, nie wszystko idzie po jej myśli. Oczekiwanie na potomka stanie się dla Bridget pasmem niecodziennych wyborów żywieniowych, dziwacznych rad Pijanych Singielek i Zadufanych Mamusiek, wygłupów i amorów, radości i smutków. A całe to szaleństwo zdominuje jedno, wyjątkowo niezręczne pytanie: Kto jest ojcem?

21 listopada

Na ulicach Dżokerowa wybucha wojna między mafią i Widmowymi Pięściami. Przemoc wyrwała się spod wszelkiej kontroli i nawet asowie i dżokerzy są zmuszeni toczyć bój z siłami świata przestępczego…

Brudne gry, piąty tom cyklu superbohaterskiego Dzikie karty, rozgrywa się w tym samym, stworzonym przez George’a R. R. Martina uniwersum, w czasie wydarzeń opisanych w Wyprawie asów i tuż po nich.

Trzy główne wątki książki tworzą splatające się ze sobą opowieści. Pierwsza z nich opowiada o kryzysie tożsamości Żółwia, który zwątpił w sens swej superbohaterskiej działalności. Druga stanowi relację z życia Croyda Crensona, który przechodzi przez dwie kolejne transformacje. Wreszcie trzecia to opowieść o wysiłkach Tachiona, próbującego uporać się z nowo odnalezionym wnukiem Blaise’em, wojną gangów na ulicach Dżokerowa oraz zagrożeniem, jakie stwarza Crenson.

8 komentarzy:

 1. "Bożonarodzeniowe opowieści" są moim faworytem :D (Nie dla nazwisk ale dla klimatu muszę ją przeczytać!) "Niebiańskie grzechy" też mnie kuszą. Zapowiada się świetny dreszczowiec, ale chyba poczekam na jakąś recenzję, by być na sto procent pewna :)

  http://bibliotekaksiazkowychrecenzji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawi mnie ta ilustrowana Gra o tron, muszę ją dorwać :) W zapowiedziach wydawnictwa widziałam też książkę Charlesa Dickensa, którą koniecznie muszę przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustrowana Gra o tron moze w koncu mnie przekona do przeczytania tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po Bridget Jones sięgnę z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Same perełki :) Wszystkie chętnie bym przygarnęła :)
  Najbardziej jednak Bridget przykuła moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesuje mnie "Mroczna materia". Wydaje się być taka nietypowa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O jejciu! To cudowne wydanie gry o tron *.* Dowiedziałam się o nim niedawno, ale cały czas nie chce opuścić mojej głowy. Jest po prostu cudowne.
  Bardzo ciekawią mnie również Brudne gry :D
  No i oczywiście Bożonarodzeniowe opowieści *.* Święta nadchodźcie jak najszybciej!
  Buziaki :*
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Żadna z książek nie zainteresowała mnie jakoś specjalnie, jednak nie zmienia to faktu, że na pewno zajrzę jeśli nadarzy się okazja ;) Poza tym... czy tylko ja nie rozumiem tego całego szału na Grę o tron? :'(

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie na przedpremierową recenzję Sztyletu rodowego :)

  OdpowiedzUsuń