czwartek, 23 sierpnia 2012

"W ogniu uczuć" Nalini Singh

Tytuł: "W ogniu uczuć"
Autor: Nalini Singh
Tom: II
  Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2012

"Druga część wielotomowej serii o rasie Psi i zmiennokształtnych. 

Przyzwyczajona do zimnej Ciszy, Faith NightStar nagle zaczyna być torturowana mrocznymi wizjami krwi i morderstwa. To zły znak dla każdego, ale jeszcze gorszy dla Faith, J-Psi z wysoce pożądaną umiejętnością przewidywania przyszłości. Wizje ukazują jej coś jeszcze bardziej niepokojącego... Lecz tak jak jej wizje są potężne, tak kruchy jest jej umysł i emocje, których pragnie doświadczyć. Mogą oznaczać jej koniec.

Świat przedstawiony w książce "W ogniu uczuć" został znakomicie obmyślony, wspaniale rozwinięty i doskonale zrealizowany.
„Bristol Herald Courier”

Zapierająca dech w piersiach powieść pełna pasji, przygody i wątków paranormalnych!
 Gena Showalter, bestsellerowa autorka "Mrocznej żądzy"
Nalini Singh zdobyła sobie moją sympatię już wtedy gdy czytałam jej książkę "Krew Aniołów" Bardzo byłam ciekawa, co też wymyślić może jeszcze ta autorka, która ujęła mnie swoim sposobem pisania. Kiedy tylko w księgarniach pojawiła się seria o rasie Psi, byłam zmuszona zakupić jej pierwszy tom. Nie tylko zaintrygowała mnie okładka, lecz najbardziej opis i chęć poznania tejże nowej rasy. Ciekawa byłam opisów i pomysłu autorki. Tak też zaczęła się moja blogowa przygoda, ponieważ właśnie recenzją W niewoli zmysłów zaczęłam publikować swoje przemyślenia/opinie o przeczytanych przeze mnie pozycjach książkowych. Co prawda, recenzja pierwsza, krótka i taka sobie...ale to właśnie ona rozpoczęła moje blogowanie, które trwa do dzisiaj. Tak więc koniecznie musiałam zapoznać się z ciągiem dalszym przygód Psi.

Cykl o rasie Psi opowiada nam kolejno o wybranych przez autorkę bohaterach przewijających się od tomu pierwszego. W pierwszej części mamy tylko zarys postaci pobocznych, które w dalszych częściach sa opisywane szczegółowo i to właśnie oni stają się głównymi bohaterami. W ogniu uczuć prym wiedzie Vaughn  D'Angelo. Osobnik o bardzo specyficznym charakterze, skrzywdzony przez los i raczej unikający kontaktu z ludźmi. Bezwzględny i niebezpieczny jaguar. Oraz jasnowidząca Psi - Faith NightStar.

Muszę przyznać, że ta część bardziej mi podeszła od poprzedniej. Pewnie dlatego, że lubię czytać o twardzielach pokrzywdzonych przez los. Złośliwych i stąpających twardo po ziemi...Wiedzących czego chcą, ale też czułych kiedy trzeba. Takich osobników  w tym cyklu jest wielu, więc już nie mogę się doczekać, aż poznam ich losy.
Książka Nalini Singh na pewno należy do tych, które posiadają w swoim wnętrzu coś oryginalnego. W tym przypadku tym czymś jest właśnie  unikalna rasa Psi. Niektóre wątki jednak do tych oryginalnych nie należą, bowiem są schematyczne. W poprzedniej jak i w tej części wszystko idzie w takiej samej kolejności. Kobieta z rasy Psi ucieka ze swojego świata i podąża w zupełnie "złym" kierunku. Dlaczego złym? Dlatego, że wkracza na terytorium swojego wroga. Poznaje obłędnego i zwierzęcego mężczyznę, a ich losy toczą się dosyć przewidywanie. Jednak z tego co wyczytałam w kolejnej części W objęciach lodu jest zupełnie inaczej co mnie bardzo zaintrygowało. No zobaczymy jak to będzie, bo posiadam i niebawem wezmę się za jej czytanie.

Książkę czyta się dosyć szybko, wszystko za sprawą łatwego języka, jakim posługuje się autorka. Postaci są ciekawe i mają to coś, pomimo tego, że jak wyżej wspomniałam są nieco schematyczne. Erotyki nie jest wiele, więc ci co nie przepadają za jej dużą ilością mogą śmiało sięgnąć po książkę. Sądzę również, że nawet jeżeli nie czytaliście tomu I i nie chcecie się za niego brać (wspomnę, że jednak warto) to możecie śmiało czytać W ogniu uczuć co prawda jest parę nawiązań do tomu poprzedniego, jednak nie sprawiają one wrażenia, że wiele nas ominęło. Książkę polecam miłośnikom paranormali, paranormal romance i każdemu kto ma ochotę zapoznać się z twórczością tej pisarki. Sama tej pozycji daję 5/6.

17 komentarzy:

 1. Zacznę od tomu I skoro tak polecasz tę serię. :)) Wydaje się być ciekawa więc spróbuję :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom bardzo mi sie podobał dlatego myślę, że druga część również przypadnie mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobra recenzja, ale nie jestem przekonana co do książki :P

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę wpisać cykl do listy. zapowiada się ciekawie i kuszące okładki także przyciągają uwagę. Nie wspomnę o recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią zapoznam się z tą serią, widzę, że warto :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę zapoznać się z pierwszą częścią.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam tej serii, ale już jakiś czas temu o niej słyszałam. Chętnie przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zupełnie nie ciągnie mnie do tej serii :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś mnie w tej serii ciekawi...

  OdpowiedzUsuń
 10. wpierw tom pierwszy, a potem zobaczę, czy sięgnę po kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Druga część? To ja poszukam pierwszej, bo jednak nie lubię się gubić ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. W takim razie muszę najpierw zapoznać się z tomem pierwszym:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam tomu pierwszego, ale chętnie zapoznam się z twórczością pisarki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam pierwszą część i podobała mi się, więc po tę też pewnie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Książka może nie jest fenomenem, ale na pewno zapewnia dobrą zabawę w trakcie jej czytania. Bardzo jestem ciekawa kolejnego tomu :)

  OdpowiedzUsuń