środa, 24 października 2012

A już niebawem...

Czyli małe nowości wydawnicze, które ukarzą się niebawem w księgarniach :) To na co Sol ma niemałą ochotę i co na pewno nabędzie i przeczyta!

Wydawnictwo Prószyński i S-ka:

Autor: C.S. Friedman
Tytuł: Skrzydła gniewu
Tytuł oryginalny: Wings of Wrath
Tłumaczenie: Piotr Staniewski, Grażyna Grygiel
Data wydania: 20.11.2012
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-7839-397-9

    Kontynuacja mrocznej historii świata, w którym magowie żywią się ludzkimi duszami.

   Gniew Bogów to czarnoksięska bariera chroniąca ludzi przed powrotem demonów. Wzniesiono ją, gdy Duszożercy omal nie doprowadzili południowych krain na skraj wyniszczenia. Wtedy udało ich się odeprzeć. Przez lata pamięć ludzi o tych wydarzeniach zatarła się, podobnie jak strach przed grozą czyhającą za Gniewem Bogów. Bariera zaczyna jednak kruszeć i nawet magowie z coraz większym lękiem spoglądają na północ. Tymczasem Kamala, młoda kobieta, która ośmieliła się rzucić wyzwanie Magistrom, zmuszona jest uciekać przed ich gniewem na północ w sam środek niebezpieczeństwa.

Wydawnictwo Egmont:

Tytuł:Gorączka
Autor: Dee Shulman

    Nieustraszony rzymski gladiator. Lekkomyślna dziewczyna z XXI wieku. Tajemniczy wirus, który ich połączył… A.D. 152 Sethos Leontis, nadzwyczaj zręczny wojownik, nieoczekiwanie zostaje ranny i niebezpiecznie ociera się o śmierć. A.D. 2012 Niezwykle inteligentna, ale sprawiająca kłopoty Ewa zaczyna nowe życie w szkole dla wybitnie utalentowanych, ale jedna chwila w laboratorium pociąga za sobą przerażające konsekwencje. Niezwykły związek doprowadza do połączenia Ewy i Sethosa, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa.

    Obyczajowa opowieść, antyczny dramat z romantycznym wątkiem są bogatym tłem dla współczesnej powieści obyczajowej dla nastolatków. Całość to ciekawe i rozbudowane postaci, ale również fabuła skonstruowana w bardzo logiczny i przekonujący sposób mimo swojej złożoności. Gorączka podczas lektury. 

Otwarte:

Tytuł: Finale
Autor Becca Fitzpatrick

Zapierające dech w piersiach zwieńczenie kultowej sagi „Szeptem” Becki Fitzpatrick

     Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie.

     Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć.
Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?Oczywiście to nie wszystko! Ale na chwilę obecną przedstawiłam Wam tak skromny ich zarys :)
Niebawem mam zamiar się obłowić na Targach Książki w Krakowie wraz z MałąEmily i Tirin będziemy buszowały i łapały okazję, a co! :D A ten szał zakupowy będzie miał miejsce już w sobotę! Nie mogę się doczekać. Wyglądam tych targów już ho ho ho! Mam nadzieję, że będą udane ;)

17 komentarzy:

 1. Ja czekam z niecierpliwością na "Gorączkę". *-* A co do Targów to z pewnością będzie szał zakupów! Och, już się nie mogę doczekać. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, "Gorączka" rzeczywiście zapowiada się interesująco!

  OdpowiedzUsuń
 3. Finale chyba tylko mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chcę przeczytać "Gorączkę". :) I zazdroszczę Targów!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z niecierpliwością czekam na "Gorączkę" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Same smakołyki na które i ja czekam z wielką niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie będę oryginalna:)Też chcę "Gorączkę".

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobnie, jak moje poprzedniczki wyczekuję "Gorączki", a co do Targów też już nie moge się ich doczekać :) Do zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Finale jak najbardziej chcę przeczytać, aż nóżkami już przebieram:)
  Co do soboty to będzie niezła zabawa, mam nadzieje że zakupie to co chcę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabawa? Tam będzie pogrom :D Kupisz, kupisz :* Ja mam listę i na pewno większość z niej muszę nabyć ^^

   Usuń
 10. Zazdroszczę buszowania chociaż i mi się zapowiada świetna sobota~! ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mogę się doczekać "Gorączki" :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę, że jest szał na Gorączkę :D

  OdpowiedzUsuń