sobota, 6 października 2012

Co nowego?

Jakie to perełeczki na nas książkomaniaków czekają w październiku? 

Wydawnictwo Egmont:

Saga księżycowa 
Księga 1. Cinder

Autor: Marissa Meyer


    Cinder mieszka w hałaśliwym nowym Pekinie, zdziesiątkowanym, przez zarazę. Jako dziewczyna cyborg o tajemniczej przeszłościjest obywatelem drugiej kategorii. Lecz kiedy na jej drodze staje przystojny ksiaże Kai, Cinder nagle znajduje się w epicentrum miedzygalaktycznej walki z bezlitosną królową Luny. Rozdarta pomiędzy obowiązkiem a wolnością, wiernością a zdradą, musi wyjaśnić sekrety swojej przeszłości by ochronić przyszłość.

Seria Cherub

Republika 

Autor: Robert Muchamore


    Nowy bohater, nowa misja: poznaj najnowszego rekruta CHERUBA
Ryan jest jednym z najnowszych nabytków CHERUBA. Ma dwanaście lat, właśnie przeszedł szkolenie podstawowe i jest zielony jak wiosenna trawa. Nareszcie dostał swoją pierwszą misje. Ryan nie ma pojęcia, że jego rutynowa misja przemieni się w jedną z najpoważniejszych operacji w historii CHERUBA. OFICJALNIE NIELETNI AGENCI NIE ISTNIEJĄ.

Seria Różowe okulary

Cztery pancerny i pies 

Autor:  Agnieszka Tyszka    Siostry Pancerne kochają się nad życie, ale kto się lubi, ten wiadomo co robi. Nie jest łatwo wytrzymać w domu, gdzie oprócz 4 głośnych sióstr jest jeszcze pies. Ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść o trudnej miłości siostrzanej.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ahmed Saladin
Tron Półksiężyca

    Świat z „Baśni z tysiąca i jednej nocy” ożywa na kartach opowieści o łowcy demonów.

Królestwa Półksiężyca stoją na skraju rebelii. Krainą ghuli i dżinów, świętych wojowników i heretyków wstrząsa konflikt pomiędzy rządzącym żelazną ręką kalifem a mistrzem złodziei, Księciem Sokołów. Jakby tego było mało, ludzie zaczynają ginąć w dziwnych, nienaturalnych okolicznościach. Ktoś musi powstrzymać mordercę. Tym kimś ma być doktor Adulla Machslud.

Sęk w tym, że ostatni prawdziwy łowca ghuli w wielkim mieście Dhamsawaat jest już zmęczony polowaniem na stwory, najchętniej przeszedłby na emeryturę. Gdy jednak ofiarami mordercy padają członkowie rodziny jego byłej kochanki, sprawa staje osobista. Wraz z młodym pomocnikiem Raseedem bas Raseedem i obdarzoną niezwykłą mocą Zamią odkrywają, że coś łączy tajemnicze zabójstwa z rodzącą się rebelią – ktoś próbuje zdobyć Tron Półksiężyca.

Jeffery Deaver
Twój cień

    Agentka specjalna Kathryn Dance zmierzy się z obłąkanym stalkerem, prześladującym piękną wokalistkę country.
Kayleigh Towne to śliczna dziewczyna o głosie, który zapewnił jej pierwsze miejsca na listach przebojów country. Piosenkarka przyjmuje sławę z radością – do chwili gdy niewinna wymiana zdań z jednym z fanów otwiera przed nią mroczne, przerażające rejony. Wkrótce ludzie otaczający Kayleigh zaczynają ginąć. Agentka specjalna Kathryn Dance musi skorzystać ze swojej znajomości mowy ciała i talentu do prowadzenia przesłuchań, by powstrzymać szaleńca – ale wkrótce przekonuje się, że jak większość gwiazd, Kayleigh ma niejednego wroga. „Twój cień” to typowa dla Deavera szalona karuzela licznych wątków. Nic nie jest tym, czym się z pozoru wydaje.

Wydawnictwo Jaguar:


Kelly Creagh
Nevermore 2: Cienie
Seria: Nevermore

    Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.
     Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...
     Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.

Lauren Barnholdt
Nie mogę powiedzieć ci prawdy

    Kelsey nie pozwoli na to, by jeden błąd zrujnował jej życie. Owszem, wyleciała z poprzedniej szkoły, a jej dawni przyjaciele zamilkli, ale to jeszcze nie koniec świata. Teraz, w nowym liceum, dziewczyna koncentruje się przede wszystkim na nauce i stara się nie powtarzać dawnych błędów.
     Isaaca wyrzucono z tylu szkół, że on sam nie potrafi ich policzyć. Jako syn senatora jest pod wnikliwą obserwacją. Concordia High to jego ostatnia szansa – jeśli i tu zawiedzie, wyląduje w placówce z internatem.
     Już przy pierwszym spotkaniu Kelley i Isaac wywierają na sobie ogromne wrażenie. Ona ma go za utytułowanego dupka. On traktuje ją jak zadzierającą nosa snobkę. Ale mija trochę czasu i niechęć przeradza się w fascynację. Problem w tym, że świat nie jest doskonały. Kelley i Isaac mają swoje sekrety i choć są w sobie naprawdę zakochani, jest coś, co może zrujnować ich związek – prawda.

Jennifer Echols
Dziewczyna, która chciała zbyt wiele

    Wszystko, czego pragnie Meg, to uciec. Uciec z rodzinnego miasteczka. Uciec ze szkoły. Uciec od przywiązanych do skrajnie nudnego życia rodziców. To dlatego pewnego dnia posuwa się za daleko. Łamie prawo i zostaje nakryta przez policję.
     John ma dziewiętnaście lat. Był najlepszym uczniem w szkole. Mógł iść do collage’u. A jednak zdecydował się zostać. Przestrzegać prawa. Służyć i chronić. To dlatego nie potrafi spojrzeć przez palce na wybryk Meg i postanawia dać dziewczynie nauczkę, której szybko nie zapomni.
     Zbuntowana nastolatka i młody policjant. Ona wyśmiewa jego zasady. On krytykuje jej rebelianckie zapędy. Doprowadzają się do szału. Testują swoje granice. Aż, któregoś dnia, posuwają się za daleko.

Wydawnictwo Papierowy Księżyc:

Podzieleni
Neal Shusterman
Przedpremierowa recenzja [KLIK]

    Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca.
    Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów, Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.
    Connor, Risa i Levi - trójka nastolatków oddanych do podzielenia - uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Połączeni przez los, wspólnie udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa.

Tytuł: Lewa strona życia
Lisa Genova

    Sarah Nickerson jest jedną z wielu pracujących, ambitnych mam z Welmont, bogatego przedmieścia Bostonu. Mieszka tam z mężem Bobem, wierną nianią i trójką dzieci – Lucy, Charliem i dziewięciomiesięcznym Linusem.
    Wciąż w biegu, pomiędzy rekrutowaniem najlepszych i najbardziej błyskotliwych umysłów jako wiceprezes zasobów ludzkich w Berkley Consultings, odwożeniem dzieci na mecze, do żłobka i na lekcje pianina, przekonywaniem nauczycielki swojego syna, że dziecko prawdopodobnie nie ma zaburzeń uwagi i spieszeniem do domu na wspólną kolację, ta ambitna i zapracowana kobieta praktycznie nie ma czasu na głębszy oddech.
    Jakimś cudem, niczym kontroler lotów, Sarah trzyma w ryzach każdą minutę swojego życia. Ale ten nadmuchany do granic możliwości balon musi kiedyś wybuchnąć...

Ladacznica
Emma Donoghue

   „Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.
    Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat.
    Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.
    Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…

                                                                            *    *    *

Prawie wszystkie z wyżej wymienionych chciałabym mieć u siebie na półeczce. A Wam się coś podoba? Na którąś książkę czekacie z utęsknieniem?
                                                                          
Skorzystam jeszcze z okazji i zaproszę Was na strony Facebookowe wydawnictw. Polubcie je, a więcej się dowiecie, gdyż to właśnie tam często są udostępniane różne ciekawe wiadomości i konkursy! Zapraszam! 

Oraz portal Upadli
No i mnie możecie polubić jak chcecie :D Nie obrażę się Shadow Hunter - FB

20 komentarzy:

 1. Ile tu perełek widzę! :) Tron Półksiężyca i te z Jaguara. Och! *.* A na fejsie chyba lubię wszystkie możliwe wydawnictwa xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda? :D Od Jaguara wszystkie chcę!

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkie wspomniane strony na FB dawno mam w lubianych ;]
  a z książek? oczywiście "Podzieleni", którzy już czekają na przeczytanie na mej półce
  oraz "Ladacznica" bądź pierwsza księga sagi księżycowej

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Cinder" i "Nevermore.Cienie"! ;)
  Polubione! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę na "Sagę księżycową" i "Ladacznicę" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się doczekać większości zapowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na pierwszy tom sagi księżycowej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na Cinder i Tron Półksiężyca. A Shadow Hunter lubię już od dawna. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na nowości z Papierowego Księżyca i Jaguara bardzo czekam. :) Cinder też wygląda interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę sobie skombinować "Księżycową Sagę". :3 Bardzo mnie ciekawi! Za to 2 i 3 pozycja do mnie jadą. :3 Jestem ciekawa tych książek. :D No i te dwie pozycje od Jaguara też mnie interesują. *.*

  OdpowiedzUsuń
 11. OO super nowości ale ta saga to mój must have ;D

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiele ciekawych zapowiedzi, oby tylko czasu starczylo na ich przeczytanie :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Cinder i Podzieleni to dla mnie lektury obowiązkowe :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie czekam na Cinder :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Ile genialnych książek w tym miesiącu! :) Chętnie przeczytałabym większość z nich. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Najbardziej przemawia do mnie "Lewa strona życia" i "Ladacznica", z lekką przewagą w stronę tej pierwszej :)

  OdpowiedzUsuń