niedziela, 8 września 2013

Tego dawno nie było...

Czyli garść zapowiedzi. Nie tylko na ten, ale i na przyszły miesiąc. Tutaj znajdziecie rozpiskę książek, które ukażą się u nas niebawem, a na które będę szczególnie zwracała uwagę.
Na pierwszy ogień idzie książka Fabryki Słów, którą wprost muszę mieć! Niestety w tym miesiącu jej nie nabędę, nad czym ubolewam :(
Posępna Litość
Robin LaFevers

Po co być owcą, skoro można być wilkiem.
Zakłamanie, żądze i zdrada.
Sam bóg śmierci naznaczył 17-letnią Ismae niezwykłym brzemieniem i zdolnościami.
Jako assassin, może uchronić swój lud przed zatraceniem i zdradą. Jednakże, aby tego dokonać, musi zabijać. Nawet tych, których kocha.
Noszę ciemnoczerwone piętno, biegnące od lewego ramienia po prawe biodro, ślad po truciźnie, którą matka dostała od znachorki, by pozbyć się mnie ze swego łona. Według znachorki, fakt, że przeżyłam, to nie żaden cud, a znak, że zostałam poczęta przez samego boga śmierci.

data wydania: 2013-09-20
tytuł oryginału: Grave Mercy
ISBN-13: 978-83-7574-882-6

Co serwuje nam Egmont po przerwie wakacyjnej? Same smakowite kąski!


Alchemia miłości
 Data premiery: 25 września

Kiedy w 1582 roku młody Will Lacey został hrabią Dorset, czekało go trudne zadanie. Zmarły ojciec zostawił majątek w ruinie i Lacey musiał jak najszybciej ożenić się z posażną panną, aby uratować swój ród. Na dworze Elżbiety I pełno było takich dam, lecz serce Willa biło mocniej tylko dla Ellie – ślicznej, uczonej dziewczyny, która nie posiadała nic poza bezwartościowym hiszpańskim tytułem. Gdy rodzina nalegała, aby Will poślubił lady Jane, piękną i bogatą szlachciankę, której majątek mógłby podnieść ich ród z upadku, młody hrabia stanął przed odwiecznym wyborem – serce czy rozum? Książka Eve Edwards jest mądrą opowieścią o miłości w trudnych czasach, podległych wielkiej polityce. Anglia, której król Henryk VIII narzucił przejście na protestantyzm, pod władzą Elżbiety I żyje obsesją katolickich szpiegów i zagrożenia ze strony Hiszpanii. Szlachcic z dworu królowej, który zakochał się w dziewczynie z hiszpańskim tytułem, wiele ryzykował…

Lucy Maud Montgomery
Błękitny zamek
 Data premiery: 25 września

Błękitny zamek: Valancy Striling ma ciężki los. W wieku dwudziestu dziewięciu lat ciągle mieszka z matką i ciotką, które traktują ją jak dziecko. Reszta krewnych dokucza jej z powodu staropanieństwa. Przed szarą rzeczywistością dziewczyna ucieka w świat fantazji – tam, w Błękitnym Zamku, adorują ją najprzystojniejsi rycerze. Kiedy Valancy otrzymuje list o krytycznym stanie swojego zdrowia, postanawia zwalczyć nieśmiałość i zacząć żyć pełnią życia. Czy uda jej się usamodzielnić? Czy przeżyje szaloną przygodę rodem z powieści jej ulubionego autora? I czy odnajdzie miłość?Niezwykła opowieść o sile charakteru, którą każdy może w sobie odkryć.  Błękitny zamek po raz pierwszy ukazał się w 1926 roku, ale pełnego polskiego wydania doczekał dopiero blisko siedemdziesiąt lat później. Nakładem Wydawnictwa Egmont książka ukazuje się w tłumaczeniu nieskróconym, wiernym oryginałowi.

Peter van Olmen
Odessa. Żyjąca książka
Data premiery: 9 października

Odessa ma trzynaście lat, głowę pełną pomysłów i jedno pragnienie – chciałaby odszukać ojca, którego nigdy nie poznała. Pewnego dnia znajduje książkę wydzielającą z siebie dziwne światło. Chwilę później matkę dziewczynki porywają dziwne stwory. Córka musi ją ratować.
Trop prowadzi do Skrybopolis, miasta pisarzy, w którym prawdopodobnie przebywa również… ojciec. Niestety w mieście dzieje się źle – upadły pisarz Mabarak chce przejąć władzę i robi wszystko w swojej mocy, by pozbawić pisarzy inspiracji. Jak będą się bronić Szekspir, Dostojewski i Kafka? Co grozi Skrybopolis, w którym zadomowiły się stworzenia wypuszczone z najstraszniejszych historii? I jaką rolę
w tym wszystkim odegra Odessa i towarzyszący jej nieznośny, gadający kanarek?
Odessa to niezwykła podróż przez świat postaci i motywów literackich, pełna humoru, magiczna opowieść o tym, co się dzieje, kiedy rzeczy opisane w książkach zdarzają się naprawdę.


Neal Shusterman, Eric Elfman
Strych Tesli
seria: Stowarzyszenie Accelerati
premiera e-book 29.08.2013 r.
premiera książki 23.10.2013r.

Tajni agenci na tropie szalonych pomysłów genialnego wynalazcy!
 Czternastoletni Nick wraz z ojcem i bratem przeprowadza się do starego, wiktoriańskiego domu. Po niefortunnym wypadku z tosterem cała trójka postanawia pozbyć się zalegających na strychu gratów. Na wyprzedaż przybywają niespodziewane tłumy sąsiadów. Tego samego dnia Nicka odwiedzają podejrzani mężczyźni w garniturach. To daje początek serii dziwnych wydarzeń. Chłopiec odkrywa, że urządzenia, które sprzedał, działają zupełnie inaczej, niż powinny – aparat uwiecznia sceny z przyszłości, ogniwo ożywia umarłych, magnetofon zaś nagrywa… myśli. Czy Nick i jego nowi przyjaciele rozwikłają zagadkę strychu, zanim będzie za późno? I czy dowiedzą się, do kogo należą inicjały „NT”, widniejące na każdym z przedmiotów?
 Pierwszy tom nieprawdopodobnej serii. Wciągająca fabuła, wielka dawka nietuzinkowego poczucia humoru, a do tego wszystkiego tajemnicze wynalazki i pytanie – czy to jeszcze nauka, czy już magia?

Teraz coś od Jaguara:
Magia Złota
Tamora Pierce
             16 październik 

Becca Cooper nie jest już szczenięciem – jest jednym z psów, pełnoprawnym członkiem Gwardii. Jej zadaniem jest strzec porządku w Corus. Jednak obowiązki psów nie ograniczają się tylko do patrolowania ulic. Nieoczekiwanie problemem stają się nie przestępcy, ale fałszywe monety, które zalewają miasto.
Becca i Goodwin wyruszają do Coynn, portowego miasta, skąd pochodzi fałszywe złoto. Tak, wśród szulerów, łajdaków i handlarzy, spotykają czarującego Dale’a Rowana, mężczyznę zdolnego zawrócić w głowie każdej kobiecie. Choć Becca nie jest odporna na urok Rowana, nie pozwoli, by uczucia przeszkodziły jej w wykonaniu zadania.

Petrodor
Joel Shepherd
             25 wrzesień

Drugi tom tetralogii fantasy porównywanej przez krytyków do "Pieśni lodu i ognia" George'a R. R. Martina. 
Sasha, znakomita wojowniczka i księżniczka Lenayin, znalazła się daleko od domu. Przebywa w Petrodorze, portowym mieście pełnym ciemnych zaułków, bogactwa i zbrodni. Zamożne, wpływowe centrum handlowe jest kluczem do utrzymania pokoju między Lenayin i Bacosh. Sasha i Keslig starają się przejrzeć polityczne intrygi i znaleźć sposób, by zapobiec wojnie.


Milion słońc
Beth Revis
23 październik 

Drugi tom bestsellerowej powieści Beth Revis „W otchłani”.

Na statku zapanowała radość z powodu obalenia dyktatury dotychczas kierujących misją. Nie trwała ona jednak długo. Zwycięzcy przekonują się, że sprawowanie władzy nad kilkoma tysiącami ludzi uwięzionych wewnątrz stalowych ścian nie jest prostym zadaniem. Po pełnych napięcia chwilach misja zdaje się zdążać ku końcowi. Jednak odnaleziony tajemniczy dziennik podróży znów postawi Amy i Starszego przed trudnym dylematem. Czy uda im się postawić stopę na upragnionym lądzie?Morza wszeteczne
Marcin Mortka
 25 wrzesień 

Historie o piratach często zaczynają się w ten sam sposób: kapitan wskutek wyczerpującej walki traci swój statek oraz większość załogi. Zostają tylko ci najwierniejsi. Zaraz, zaraz – czy aby na pewno najwierniejsi, a nie ci mniej zaradni, którzy nie mieli pomysłu, aby zrobić ze sobą coś lepszego? To okazuje się zwykle w toku dalszych przygód.

Kapitan Roland niby znalazł się w podobnej sytuacji, ale jednak nie do końca. Bo czy każda banda piratów, tak jak ta grasująca po Morzach Wszetecznych, rekrutuje się spośród goblinów, półgoblinów, satyrów oraz szamanów, a w dodatku wszystkich tak zaciekłych, bezlitosnych, dzikich i zgoła nie najmądrzejszych? Otóż nie. Takich awanturników jak załoga dość podejrzanego, ale za to wyjątkowo szybko znalezionego nowego statku nazwanego Błędnym Rycerzem nie spotyka się nigdzie indziej niż w okolicach dziwnie wymarłego miasta portowego Necroville.

Trudno co prawda spodziewać się, że rejs pirackim okrętem może być doświadczeniem przewidywalnym, w tym jednak wypadku trzech rzeczy czytelnik może być całkowicie pewien: wartkiej akcji, krwawej jatki i salw śmiechu.

Jesteście zainteresowani czymś z powyższych zapowiedzi? 
Pozdrawiam!

20 komentarzy:

 1. "Strych tesli" najbardziej mnie interesuje i "Błękitny zamek" pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 'Milion Słońc' to drugi tom 'W otchłani', którego oczekuję :)
  Poza tą powieścią, zainteresowała mnie 'Alchemia Miłości' :)
  Pozdrawiam!


  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. "Alchemia miłości" zdecydowanie! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Alchemia miłości wygląda spoko, tylko boję się, że będzie to książka podobna do Odmieńca, który - nie ukrywam - był strasznie słaby :/

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe pozycje - Błękitny zamek wybrałam do recenzji mam nadzieje, że dostanę :) Ostatnio jestem w tyle z nowościami, ale lato się skończyło i w najbliższym czasie może nadrobię zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka książek mnie ciekawi :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam niecierpliwie już na Milion słońc, tyle razy była ona przekładana, że wprost nie mogę się jej doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaklepuję Posępną litość i Milion słońc. Może dałbym też szansę tej ostatniej powieści...

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w planach kilka: "Alchemię miłości", "Błękitny zamek" i "Strych Tesli".
  Kuszą jeszcze "Miliony słońc" - szkoda, że zmienili okładkę - a to i tak długo odkładana premiera.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oh ta jesień, jak zwykle mój portfel wywietrzeje całkowicie...
  Mam wielką ochotę na "Posępną litość", "Alchemię miłości" i "Morza wszeteczne". Dodatkowo zaciekawiłaś mnie "Odessą..." i "Strychem Tesli". ^^

  Pozdrawiam,
  R

  OdpowiedzUsuń
 11. Błękitny zamek będę czytać, mam też ochotę na Strych Tesli, ale czekam na papierową wersję, bo ebook to jakoś nie bardzo...

  OdpowiedzUsuń
 12. Strych Tesli brzmi intrygująco, a "Odessa i tajemnica skrybopolis" pewnie ma w sobie dużo uroku. Reszta już nie wygląda tak ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam o żadnej z tych książek, ale najbardziej mnie zainteresowała posępna litość ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie najbardziej czekam na Posępną Litość, choć Błękitny zamek też brzmi ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Znalazłam w proponowanych przez Ciebie zapowiedziach, kilka takich, których jestem strasznie ciekawa :D Co do "Posępnej litości" to muszę powiedzieć, że jest naprawdę ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Posępna litość" i "Błękitny zamek", to zdecydowanie tytuły, których będę wypatrywała na sklepowych półkach niedługo po ich premierach :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie liczyłabym tak szybko na "W otchłani" :P Wydawnictwo przekłada i przekłada datę premiery...

  OdpowiedzUsuń
 18. "Błękitny zamek" czytałam lata temu i wspominam go bardzo mile - koniecznie muszę pewnego dnia do niego wrócić. :) Z niecierpliwością czekam na "Milion słońc" (łudząc się się, że wrócą do poprzedniej wersji okładki, tej ładniejszej), "Alchemię miłości" i "Posępną litość". ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Znowu chyba zostanę bankrutem przez te wszystkie zapowiedzi... :)

  OdpowiedzUsuń