piątek, 5 kwietnia 2013

Zapowiadam Wam! Do zdobycia.

Kwiecień i maj pod względem nowości zapowiadają się bardzo kusząco! Ja osobiście będę polowała na niniejsze pozycje (treść głównie zaczerpnięta z portalu ParanormalBooks):

Numerem jeden do zdobycia są dwie pierwsze pozycje.
1.

Aniele, stróżu mój… szeptaliśmy przez setki lat. Myliliśmy się.
Teraz to właśnie ONE okazały się naszym największym koszmarem.

Angelfall
Opowieść Penryn o końcu świata

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?

Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry, która została porwana. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim największym wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kom-pletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem.
Czy postąpią właściwie?

Angelfall to trzymająca w napięciu, momentami brutalna i krwawa opowieść o końcu świata. Mroczną atmosferę książki równoważą pełne humoru dialogi, a postapokaliptyczny mrok rozjaśniają promyki nieoczekiwanie rodzącego się uczucia, które może ocalić świat.


2.


Niezwykły debiut niemieckiej pisarki Gesy Schwartz, pełna tajemnic, nastrojowa i miejscami humorystyczna opowieść z pogranicza fantasy i urban fantasy.                                         Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy – zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem – widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca…3.

Mam nadzieję, że wyjdzie w maju (chociaż kiedyś już słyszałam, że w kwietniu, ale się zobaczy)


Anglia, rok 1897: 16-letnia Finley Jayne jest przekonana, że jest dziwaczką. Nie normalna wiktoriańska dziewczyna ma mroczną stronę, która sprawia, że jest w stanie znokautować rosłego człowieka jednym ciosem. Tylko Griffin King, widzi tą magiczną ciemność wewnątrz niej, która sprawia, że jest wyjątkowa… że jest jedną z nich.(tłum PB)

4.

„Michael Vey więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść przygodowa o nadziei, lojalności, odwadze i miłości syna do matki. Prawdziwy hit w literaturze dla młodzieży.

Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie.
To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja.
Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy.
Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette'a – spokojnie, da się z tym żyć!
Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać. 5.
„Podwieczność” to pierwszy tom otwierający niezwykle piękną i romantyczną trylogię o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartą na motywach zaczerpniętych z mitologii.

Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością.
Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze.
Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.
 Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka, którego kocha najbardziej na świecie. Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową.
Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole’a…
6.

Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to, by stać się więźniem największego wroga Shade’a.

Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca – lub ulec nikczemnym planom szaleńca.

7.
Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć.
Trafia do świata pełnego niebezpieczeństw. Widzi rzeczy, których istnienia nigdy by nie podejrzewała. W dodatku nie wiadomo skąd, pojawia się jej dawno niewidziany kuzyn. Przychodzi do niej w chwili, gdy jest najbardziej potrzebny, i oświadcza, że chce jej pomóc. Tymczasem Sara nie wie już, komu ufać. Nie wie też, czy pożyje wystarczająco długo, aby misję rodziców doprowadzić do końca.
Poznaj świat, w którym czyhają demony, gdzie śmierć nie przebiera w środkach…

Po cichutku jeszcze trzymam kciuki, by niebawem wydawnictwo SQN wydało kontynuację książki "Przegląd końca świata: FEED", wydawnictwo Czarna Owca kontynuację "Kręgu", MAG "Mechaniczną Księżniczkę", Wilga "The Raven Boys"  i to chyba tyle.

Życzę Wam miłego dnia! 

31 komentarzy:

 1. Pierwsze trzy tytuły baaardzo bym chciała, ale mam już zaplanowane kupienie Iskry i nie wiem, czy będę sobie mogła pozwolić na te perełki. Tym bardziej, gdy spojrzeć na cenę Grima...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja powiedziałam sobie, że zdobędę ją nawet kosztem innych pozycji w maju :P

   Usuń
 2. 17 kwietnia będę koczowała przed księgarnią by zdobyć "Angelfall" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też będę polowała na Angelfall ! Nie dość że zapowiada się interesująco to jeszcze ta magiczna okładka ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie z tych książek koniecznie muszą znaleźć się również i na mojej półce. Oczywiście z "Angelfall" na czele :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szykują się wspaniałe nowości! Osobiście, ostrzę ząbki na Angelfall ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, "Angelfall" z chęcią bym przeczytała! Kapitalny pomysł na książkę :) Po pozycję nr 2 również sięgnęłabym, a 3 już zupełnie mnie zachwyciła :) Oprócz tego czekam na kilka innych powieści: "Na skrzydłach czasu" Aleksandry Kromp i "Czarownicę z Funtinel" Alberta Wassa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Evansa książkę już mam i tylko czeka, aż ją przeczytam:) Pozostałe tytuły aż proszą się o przeczytanie:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie głównie ciągnie do "Angelfall" i "Podwieczności" - te dwie pozycje zapewne zakupię, bo nie mogę się oprzeć! ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ochotę na "Angelfall" i "Pieczęć ognia" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Qrcze!!!Ja jestem istotą nie dobrą, a TY? Nie ma w tych zapowiedzi ani jednej książki, którą mogłabym sobie odpuścić :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, dla mnie nic się nie znalazło. Przez chwilę dumałam nad pozycją numer 3, jednak doczytawszy opis do końca, stwierdziłam, że jednak nie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś próbowałam przeczytać pierwszą książkę, ale zupełnie nie przypadła mi do gustu. Nudziłam się przy jej czytaniu i zaprzestałam w połowie.
  Druga powieść brzmi ciekawie, ale nie czytam debiutów, dlatego odpuszczę i poczekam na kolejne dzieła tej autorki.
  Trzecia książka na pewno nie. Widać, że będzie to płytka opowieść urozmaicona opisami krynoliny.
  Michael Vey więzień celi nr 25” jestem ogromnie zainteresowana. Chociaż zawładnęła sercami nastolatków, to może i do mojego trafi. W każdym razie to historia z potencjałem.
  Numer 6 możliwe, że poznam kiedyś przy okazji. Ta autorka pisze całkiem znośne erotyki.
  A losy siedemnastoletniej Sary zupełnie mnie nie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 13. Muszę przyznać, że ciekawe książki się szykują :) Może kiedyś uda mi się przeczytać którąś z wymienionych przez ciebie powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Achh z chęcią bym wszystkie je przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałabym zaproponować, a może raczej zaprezentować Wam dwa ciekawe konkursy. W jednym z nich do wygrania są dwie gry edukacyjne dla dzieci "Akademia umysłu Junior", w drugim natomiast fantastyczna książka pt."Spojrzenie Elfa".

  W żadnym wypadku nie namawiam, po prostu chciałabym aby wiadomość o tych konkursach trafiła do wielu ludzi :) Jeżeli więc jesteście zainteresowani wzięciem udziału to zapraszam na mój profil, znajdziecie tam blogi "Babylandia" oraz "Książeczki synka i córeczki" gdzie dostępne są te konkursy. Jeżeli jednak nie interesują Was one to z góry przepraszam za spam...

  Pozdrawiam serdecznie
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 16. ,,Angelfall" dorwałam w oryginale i czytam. Jeśli cała powieść jest tak mocna jak pcczątkowe rodziały, to będzie naprawdę wielkie WOW. Z zapowiedzi dodatkowych interesuje mnie jedynie ,,Podwieczność" ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dwie pierwsze pozycje wydaje się naprawdę ciekawe. Będę musiała się z nimi zapoznać. Marzę, żeby Mechaniczna księżniczka wyszła w kwietniu :D

  OdpowiedzUsuń
 18. hmm, myślę że nr 1 do zdobycia z tego zestawienia będzie "Angelfall" :>

  OdpowiedzUsuń
 19. Zapowiada się ciekawa wiosna (o ile takowa nadejdzie :P) Pierwsza pozycja wydaje się naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 20. Muszę, po prostu muszę przeczytać książki z numerami od 1-5. :) "Angelfall" pójdzie na pierwszy ogień - czekam na nią od zeszłego roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Szczerze? Chcę WSZYSTKIE wymienione książki ^^

  OdpowiedzUsuń
 22. Sama świetne książki tu widzę...
  A najlepsze wg mnie "Wizje" i "Angefall"
  Nowego Evansa będę mieć przedpremierowo w poniedziałek i nie mogę się doczekać ^^

  OdpowiedzUsuń
 23. Najbardziej chciałabym Podwieczność i Wizje! Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 24. Jeny jeny jeny!
  Cóż za cudne zapowiedzi!
  >Dobrze, że nie ma jeszcze wiosny - więcej kasy na książki zamiast na wiosenne ubrania<

  OdpowiedzUsuń
 25. A ja chcę wszystkie i to najlepiej w tym momencie :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Angelfall jak najbardziej! :))

  OdpowiedzUsuń
 27. czekam na 4 z wymienionych przez Ciebie książek :) o Grimie wcześniej nie słyszałam, ale będę wypatrywać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli Marto, moja droga, jesteś dobrym przykładem na to, że zapowiedzi umieszczane na blogach są ważne, ponieważ niektórzy mogą przeoczyć różnego rodzaju nowości. A nie jak jedna osoba twierdzi - są zapychaczem i darmowym wykorzystywaniem bloggerów przez wydawnictwa.

   Usuń
 28. Wszystkie książki znajdują się także na mojej liście "must have". No może za wyjątkiem "Vey'a...", którego recenzja właśnie poddawana jest korekcie :D

  OdpowiedzUsuń