poniedziałek, 2 listopada 2015

"To przez ciebie!" Mhairi McFarlane


Dziękuję!

Niesamowicie śmieszna powieść o tym, jak radzić sobie z życiem, które ciągle rzuca ci kłody pod nogi.
Czy jeden esemes może wywrócić świat do góry nogami? Jeszcze jak!
Trzydziestotrzyletnia Delia postanawia coś zmienić w swoim długim związku z Paulem i nieoczekiwanie oświadcza mu się na moście. Paul jest kompletnie oszołomiony. W pobliskim barze ukradkiem wysyła esemes, który trafia do Delii – przez pomyłkę.
Esemes przeznaczony dla Tej Drugiej…
To dopiero początek serii niepowodzeń, porażek i wpadek. Jednak dystans do siebie i poczucie humoru pozwalają Delii pokonać niejeden życiowy zakręt.
Patrząc na sam tytuł i okładkę, wiedziałam, że ta książka będzie zabawna i, że podczas jej lektury uśmieję się po pachy. Wyraziste, powiedziałabym nawet, że komiksowe kolory rzucają się w oczy i ciężko przejść obok niej obojętnie. W dodatku opis z tyłu książki, który wskazuje, że będzie to śmieszna powieść... Nie trzeba mi więcej!

"To przez ciebie!" jest rewelacyjną książką na poprawę humoru. Jest komedią pisaną. Jest... Po prostu brak mi słów na to, jak dobrze się przy niej bawiłam. Bardzo, ale to bardzo potrzebowałam właśnie takiej powieści. Czegoś, co sprawi, że zaśmieję się w głos, wzruszę i znowu zaśmieję. Taka zdrowa huśtawka nastrojowa. 

Książka McFarlane, którą dzisiaj Wam przedstawiam, jest książką, której treści tak łatwo nie zapomnicie. Już sama główna bohaterka należy do oryginalnych, coś na wzór Bridget Jones. Delia jest przebojowa, nieporadna, wesoła, wyrazista, zabawna... Same ochy i achy, nie sposób jej nie pokochać. Raz, jedyny raz straciłam do niej cierpliwość, ale nie zdradzę kiedy, bo nie chcę psuć Wam zabawy poznania tej cudownej bohaterki. 

Poznajcie Delię. Trzydziestoletnią kobietę, która oświadcza się swojemu mężczyźnie, po czym w ten sam dzień z nim zrywa, odkrywając nieprzyjemną prawdę o swoim związku. Delię, która ma bezpieczną, ale dość nudną i nieprzyszłościową pracę. Jednak dzięki pewnemu zadaniu, które zleca jej szef nawiązuje interesującą znajomość. Wszystko byłoby dobrze, gdyby... Chwilę później nie straciła pracy, przez właśnie tę znajomość. Jak widzimy, Delię dopadło pasmo szczęść i nieszczęść w jednym. Dlatego nasza bohaterka postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i przeprowadza się (na jakiś czas) do swojej przyjaciółki, która mieszka w Londynie. A tam to się dopiero zacznie! Nowe znajomości, nowa praca, a może nawet nowa miłość? Kto wie.

"To przez ciebie!" jest książką ciepłą, zabawną, sympatyczną. Jest lekturą skierowaną głównie dla płci pięknej i to właśnie jej gorąco polecam zapoznanie się z niniejszą pozycją. Na pewno Wam się spodoba i miło spędzicie z nią czas. Tak, jak ja. 

2 komentarze:

  1. Coś mi się wydaje, że to książka w sam raz na poprawę humoru ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło wspominam lekturę tej książki :)

    OdpowiedzUsuń